Заболотний решебник українська мова гдз 6 клас

Вправа 94

Умова:

Хто зможе дібрати три фразеологізми зі словом голова? А хто чотири? А хто ще більше? Проведіть цей же конкурс з іншими словами, наприклад рука, нога, сніг, вогонь, сім.Відповідь ГДЗ українська мова:

Голова: аж голова загула; дерти на голові волосся; за голову взятися; аж у голову б'є; без клепки в голові; битися головою об стіни; брати собі в голову; валити з хворої голови на здорову; ясна голова; як сніг на голову.
Рука: аж кипить під руками; бити по рукам; відбиватися від рук; гарячий на руку; голими руками не візьмеш; горить у руках; держати себе в руках; зв'язані руки; ні рук, ні ніг не відчувати; легкий на руку; з простягнутою рукою.
Нога: без задніх ніг; валитися з ніг; вибити грунт з-під ніг; відмахнутися руками й ногами; встати на ліву ногу; встати на рівні ноги; дай боже ноги; земля горить під ногами; виписати ногами кренделя; обміряти очима з ніг до голови.
Сніг: снігу посеред зими не випросиш; як голка в снігу; як сніг на голову з ясного неба; як торішній сніг; до білого снігу; снігом сипле за шкуру.
Вогонь: бавитися з вогнем; в огонь і воду; вдень з вогнем не знайти; додавати масла до вогню; з вогню та в полум'я; нехай все ясним огнем горить; очі запалали вогнем.
Сім: виганяти сім потів; дерти сім шкур; за сімома замками; нехай йому сім чортів; на семи вітрах; сім мішків гречаної вовни; сім футів під кілем; сім п'ятниць на тиждень.