Есе з теми: Чого ніколи не потрібно соромитися

Є речі, яких ніколи не треба соромитися.
Нас завжди вчать приховувати свої емоції. Але щоб ви не відчули – не соромтеся висловлювати свої емоції, плакати, сміятися.
Не соромтеся вирішувати, кого впускати у своє життя, з ким дружити. Говорити правду, а коли винуватий – попросити пробачення. Адже почуття сорому з’являються не просто так. Найменший страх, сумнів – це віконце для сорому. Тому ніколи не треба соромитися своєї зовнішності, не треба нехтувати собою. Бо можливі наслідки сорому: нав’язливі думки про власну недосконалість і неадекватність, серйозні порушення самооцінки, психологічні проблеми, нав’язливі негативні думки, заподіяння собі болю, розлад харчової поведінки, депресія і навіть суїцид.
Не треба соромитися своїх помилок – просто і спокійно спробуйте їх виправити.
Усім знайома ситуація в класі, коли учень, який відповідає біля дошки неправильно прочитав вірш, забув, або плутає слова, наражається на колективній сміх. І дитину одразу охоплює відчуття «Ти поганий невдаха, тобі має бути соромно». Сором – найдоступніший і простий інструмент маніпуляції. Адже, якщо змусити людину соромитися, з’являється дуже великі шанси на те, аби принизити, зробити зручною у спілкуванні. Але ми прийшли у цей світ вчитися. І робити помилки – це нормально. Через помилки ми зростаємо, дозволяйте собі бути недосконалим, допускати помилки, виправляти, вибачатись, будьте чесним і порядним, перш за все по відношенню до себе, отримуючи життєві уроки. І тоді все буде добре, ви станете вільним і щасливим.