Есе з теми: Чому важливо цінувати час?

Мої друзі часто бідкаються, що їм не вистачає часу, а самі витрачають його на комп’ютерні ігри, пусти розваги. Це ж марнотрацтво! Пусте витрачання свого і мак невеликого часу.
Ми не знаємо, що чекає нас через годину, день, тиждень або місяць. Все, на що ми можемо розраховувати – це сподівання на, що у нас є вдосталь часу, щоб «зависнути» в телефоні, замість того, щоб поговорити з мамою, погратися з братом. Подивитися дурне шоу по телевізору, а не прочитати книгу. Більшість моїх однолітків марнує свій час та свої вчинки на те, що зовсім не має сенсу. Така правда нашого життя. Ми не вміємо розставляти пріоритети, не вміємо берегти і контролювати час.
На мою думку, час – це єдина одиниця вимірювання, яку ніхто не може «зловити», взяти руками, торкнутися, розтягти, стиснути, змінити. Час незмінний.
Але саме він вирішує все у цьому світі.
Напевно кожен, хоч раз у житті відчував цінність хвилин та секунд. Наприклад, коли чекали «швидку», викликану для тяжко хворого, коли запізнюватися на поїзд чи в аеропорт, або не встигали щось зробити (контрольну) і не вистачило якоїсь хвилини.
Було б круто, якби можна було забрати, як з копілки, змарновану хвилину зі свого минулого та використати у потрібний момент. Але, на жаль, так не буває.
Час ділиться на три величезні етапи:
перший – це те, що було в минулому,
другий – те, що відбувається тут і зараз,
третє – те, що буде відбуватися через кілька днів, місяців, років, десятиліть і, навіть, століть.
Великими цінителями часу можна вважати того, хто планує свої справи, робить графіки, встигає зробити все. Отже, раціональний розподіл часу – це планування, розпорядок дня, організація праці і відпочину. Цінуйте час!