Есе з теми: Що означає прагнути порозуміння?

Спілкування, взаємостосунки між людьми – це не просто обмін інформацією. Ми завжди прагнемо порозуміння бути почутим, прийнятими у процесі спілкування.
Порозуміння – це не просто спілкування, це взаємна домовленість, погодженість у діях, вчинках з ким-небудь.
Я вважаю, що порозумітися можуть ті люди, які мають гарні манери, уміють слухати і гарно і переконливо говорити. Які у своїх вчинках і діях поступають тактовно і чесно. А ще дуже важливо, щоб спілкування було невербальним.
Прагнення порозуміння, це свого роду пристосування, порозуміння на основі взаємних поступок заради іншої людини. Це може бути і прагнення прийти на допомогу, зрозумівши, що її потребують саме від тебе.
У школі часто трапляються конфліктні ситуації між учнями, хлопчиками і дівчатками, учителями і учнями. Кожен конфлікт унікальний, але вони рідко бувають статистичними. Зазвичай вони є рухливими і змінними. Велику роль у таких конфліктах відіграють дорослі (вчителі). Вони краще уміють порозумітися, прийти на допомогу, вчать формувати ненасильницьку поведінку, вміння уникати конфліктів, а в разі їх виникнення – не дати перерости у насильництво.
Отже, порозуміння можуть бути між приятелями, учнями, вчителями – і це неодмінно взаємопорозуміння, взаємодомовленність, узгодженість дій і вчинків.
І прагнути взаємовідносин, порозуміння мають обидві сторони. Бо порозуміння – це складний шлях, ставати на який доводиться впродовж життя кожному із нас.