Есе з теми: Словами малюємо, словами співаємо

Малюємо словом красу України
Безмежні простори, ліси і поля
Словами збагатимо душу дитини,
Бо це найрідніша і мила земля
Надія Красотіна
Мова – це душа народу. Словами ми можемо описати, словами можемо передавати свої почуття, намалювати красу природи. Сплітаючи, мов у віночок, словечко до слова, ми зображуємо за допомогою епітетів, порівнянь мальовничі степи, вранішню росу, сріблясті промені, золоте сонечко та солов’їний спів. Усе починається з рідної материнської мови. Ми з вами отримали у спадок багату, розвинену, мелодійну мову. Це диво, яке ми чуємо від митті свого народження. Це душа, що випромінює життєву силу, це невичерпне джерело, звідки ми черпаємо знання.
Вона барвиста, чиста, веселкова
І милозвучна, світла, як весна.
На луг весняний схожа рідна мова
І найрідніша, мила нам вона.
Мова наша поетична і ніжна, в ній невичерпна криниця багатства. Скільки б не звертався до ней, а кожного разу відкриваєш щось нове.
Наша рідна мова – це мова незрівнянного сміхотворця Котляревського, мова геніального поета Тараса Шевченка, до пророчих звучань поезії якого, ще ніхто у світі не піднявся. Це лірична мова кращої з кращих поетес світу Лесі Українки, мова нашого філософа-мисливця Івана Франка.
На нашій мові звучить понад 300 тисяч народних пісень. Яких тільки різновидів української пісні не має. Це і колискові, обрядові, колядки, щедрівки, купальські, ліричні, балади, історичні, козацькі, жартівливі, побутові, голосіння та інші.
Де б не злітала з вуст українська пісня – вона хвилює і зачаровує. Завше і скрізь людину супроводжує пісня. Тим паче людину українську – співочу, чуттєву, мелодійну.
Там де пісня – лине мова!
Лине мова – є народ!