Есе з теми: Як підтримувати лад у довкіллі

На сьогодні забруднення навколишнього середовища досягло критичної точки. І ми все частіше чуємо слова «забруднення довкілля», «за чисте середовище». Але люди вже звикли до цих слів і продовжують свою бездіяльність.
А забруднено майже все: повітря, вода, ґрунти, зменшене озеленення, неконтрольна вирубка лісу, використання отрутохімікатів у сільському господарстві, забруднення важкими металами – все це наближає до екологічної катастрофи.
Тому я вважаю, що у регіоні, де ми приживаємо, треба збільшити встановлення відповідних сміттєвих баків та своєчасний вивіз сміття. Дотримуватися сортування сміття, як це роблять у країнах Європи й Америки: харчове сміття знищується, консервні банки – переробляються, скляні чи пластикові пляшки – використовуються повторно або переробляються і знову запускаються у виробництво. Також необхідно заборонити спалювати сміття, щоб не забруднювати повітря.
Частіше проводити санітарні та протиепідемічні заходи. Насаджувати дерева, кущі, квіти, підтримувати чистоту біля будинків, по берегах річок, ставу, у парку. (До речі, ми вже проводили у школі такі «Дні здоров’я»)
Отже, задумуючись над екологічними проблемами світу, перш за все треба думати про чистоту тієї території, де ми проживаємо. Адже чисте довкілля – наше здоров’я, а отже – наша мета! Теоретично ми всі добре знаємо як треба поводитись так, щоб не зашкодити природі. Але ж на практиці?
Якщо ми не будемо байдужими до проблем довкілля і дотримуватимемося вище наведених пропозицій, можна сподіватися, що будуть чистими кожне подвір’я, кожна вулиця, село, місто, загалом країна, а люди будуть у злагоді з природою.
Тільки спільними зусиллями всього людства ми зможемо досягти позитивних результатів і здоров’я наступних поколінь.