Есе з теми: Як упоратися з образами?

Колись я прочитав такий вислів «Образа завдає болю». Образити можна як словом, так і діями, як публічно так і позаочі. Так яка вона образа?
Образа – це почуття гіркоти, досади, викликане в кого-небудь, чиїмось зневажливим словом, негарним вчинком.
Образа – це завжди біль і страждання. Не всі можуть впоратися з нею, особливо малі діти. Старші, більш досвідченіші люди, можуть опанувати свої почуття оцінивши по-новому ситуацію, себе і стосунки з кривдником з думками:
– «А може я не правий, він, до речі, маж рацію».
– «Можливо я даремно образився?»
– «Він не усвідомлений в ситуації, тому не треба ображатися»
Тоді на серці стає легше, спокійніше. Коли ми ображаємося на обставини, що склалися не на нашу користь, то слід відпустити ситуацію за словами: «Прикро, що так сталося! Та що ж вдієш».
А що ж робити, коли навмисне намагаються роздратувати, образити, принизити? Іноді, найліпший спосіб боротьби – це ігнорувати, не помічати в собі маленького невдаху, якого легко зачепити, збити зі шляху. Відтак сказати собі: «Я вільний, сильний. І можу встояти від тиском цих жалюгідних намірів зробити мені боляче», «Я вмію керувати своїми почуттями», «Той, хто намагається мене образити, не побачить мого приниження ніколи».
Отже, незалежно від того, чому вас образили, ліпше не звертати увагу на образу – адже дурість не варта обурення, а злість краще карати зневагою.