Есе з теми: Як зберегти різноманіття світу?

Це питання давно хвилює вчених нашої планети, тому що біологічне різноманіття під серйозною загрозою. А саме: закислення океану, підвищення температури повітря, зменшення водності, знелісення, опустелювання. Ви скажете: а до чого тут ми? Це все результати зміни клімату.
Та ні. Причиною цих загроз для біорізноманіття, як раз, є людська діяльність, яка шкодить природним ареалам життя тварин, птахів, рослин, морських організмів. І головними факторами впливу людини на зникнення води, тварин, лісів, птахів є знищення і трансформація природних екосистем, надмірна експлуатація природних ресурсів, забруднення довкілля.
За прогнозами вчених, у нас є менше 10 років, щоб ужити заходи, які допоможуть запобігти катастрофічній зміні клімату та втраті різноманіття світу. Інакше під загрозою зникнення опинеться мільйон видів тварин і рослин.
Що ми можемо зробити? Можемо!
По-перше, не треба вирубувати ліси-осередки біорізноманіття. Там живуть і розмножуються птахи, тварини, комахи, гриби, мохи, лишайники. Навіть старі дерева на ділянках, там де це можливо, треба зберігати, бо тут знайдуть їжу та прихисток птахи.
По-друге, зберігайте природні оселища. Ходіть по доріжках та маркованими маршрутами в ліських парках та на природно-заповідних територіях. А транспорт взагалі залишайте на дорозі. Так ви збережете рослини від витоптування, а під колесами не загинуть комахи, тваринки, плазуни.
По-третє, садіть місцеві квіти, дерева та кущі, на городах фрукти і овочі. Цим ми можемо підтримати комах-запилювачів. І ні в якому разі не зривайте рідкісні рослини. Особливо ті, що занесені до Червоної книги.
По-четверте, зменшіть свій вуглецевий слід. Економте енергію, переходьте на більш енергоощадні технології, купуйте локальні продукти, відмовтеся від купівлі непотрібних та одноразових речей.
А ще використовуйте екологічно-безпечні матеріали: безсульфатну побутову хімію, багаторазові акумулятори замість батарейок, перероблений папір замість пластику. Використовуйте повторно речі та предмети, зменшуйте обсяг споживання та переробляйте.
І тоді у воду, повітря, в ґрунти не буде потрапляти забруднюючий матеріал.
Для людини користь від біорізноманіття на Землі не завжди очевидна, але потрібно розуміти, що ми всього лиш один із видів і залежні від оточення, природи, від різноманітності форм життя на планеті. То ж давайте усі разом берегти різноманіття нашої Землі!