гдз 10 клас українська мова Авраменко 2018 параграф 30 вправа 4

Коли Леонардо да Вінчі створював фреску «Таємна вечеря», він довго не міг знайти натурників для діаметрально протилежних образів Ісуса та Юди.
Через деякий час ідеальна модель знайшлася. Образ Христа художник писав із юного співака хору, а через три роки з нього ж Леонардо зробив начерки для образу Юди. За цей час пияцтво та нужда перетворили юнака на передчасно зістареного, п’яного, обідраного, брудного жебрака. Час не пощадив чоловіка, Леонардо да Вінчі навіть не впізнав його.
Колись наша сучасниця Ліна Костенко написала: «І час летить, не стишує галопу». Справді, життя швидко минає. Але чи треба пришвидшувати його плин? На мій погляд, саме здоровий спосіб сприяє якості життя. Чи треба палити, коли всі навкруги палять? Ні! Чи обов’язково все спробувати в житті, навіть наркотики? Ні в якому разі! Чи по кілька годин просиджувати в соціальних мережах? Знову ж, ні!
Отже, не лінуйтеся займатися своїм фізичним та духовним самовдосконаленням. Хай душа знаходиться в гармонії з тілом! Тоді й все буде на краще у вашому житті.