гдз 10 клас українська мова Авраменко 2018 параграф 35-36 вправа 7-2

Чи потрібно вчитися заощаджувати?
Я абсолютно впевнена в тому, що потрібно вміти планувати своє життя. Зрозуміло? Всього не передбачиш, але є неприємні моменти, яких ми можемо уникнути. Зараз і по телебаченню, і в Інтернеті цілодобово транслюють рекламу швидкого займу грошей. Миттєво оформлюється кредит, легко витрачаються кошти, але треба чітко розуміти, що певну суму грошей треба буде віддати ще з відсотками. Є люди, які потрапляють у так звану кредитну залежність, коли беруть наступний кредит для того, щоб сплатити попередній. Так недовго й до боргової ями потрапити.
Мені більш до вподоби такий стиль життя, коли ти розраховуєш тільки на себе. Для того, щоб витратити, спочатку заощаджуєш. Може, це й довгий процес, але ти нікому нічого не винен, над тобою не висить борг, ти вільний у своєму виборі. Звичайно, треба вміти заощаджувати. Пам’ятайте: скнарість і заощадливість - це дві різні речі. Головне - не уподібнюйтесь Гобсеку з однойменного твору Оноре де Бальзака, не перетворюйте своє життя на пекло самотності. Не будьте стороннім спостерігачем, хай життя не проходить повз Вас.
Отже, раціонально розподіляйте свої доходи й свої витрати - і тоді Ваше життя наповниться сенсом. Будьте щасливими! Живіть із насолодою! Хай мрії будуть здійснені!