гдз 10 клас українська мова Авраменко 2018 параграф 37-38 вправа 6

Чи варто уникати в спілкуванні?
Людина живе в соціумі, тому їй просто необхідно вміти спілкуватися. Причому це одна з важливих умов життя без стресів. Якщо ви вмієте спілкуватися, то будете успішною людиною, знайдете своє місце, не втратите власного «Я». Гармонія в спілкуванні несе гармонію в житті, як в психологічному, так і в матеріальному плані.
Так у чому ж суть вдалого спілкування? Життя - це музика, а індивід - композитор, що пише свою мелодію. Та підбирає тональність звучання. Ах, як хочеться досягти успіху! Та успіх у житті багато в чому залежить від уміння вести бесіду. Пам’ятайте, що спілкування - це частіше за всього, діалог. Тому не тільки ви, а й співрозмовник повинен брати участь у ньому. Не перетягуйте ковдру на себе, не балакайте тільки про свої потреби, цікавтеся думкою іншої людини. Намагайтеся не жалітися, бо це тільки дратує. Розмовляйте не тільки про негатив, а й про приємні речі. Говоріть щиро і відверто, намагайтеся частіше посміхатися. Уникайте слів, які будуть незрозумілими співрозмовникові, використовуйте тільки нормативну лексику. Не давайте непроханих порад. Якщо ви постійно будете вказувати на те, кому що робити, то в кінець кінцем виключите гнів та спровокуєте сварку. Під час спілкування не відповіщайтеся на телефонні розмови, годинник чи інше. Пам’ятайте: де, з ким і про що ви говорите. Вмійте розмовляти, але й вмійте слухати.
Спілкування - це велике мистецтво. Отже, станьте віртуозом, досягніть вершини, отримайте насолоду - і життя заграє різнокольоровими фарбами. Ви гідні цього!