Параграф 2 гдз 8 клас всесвітня історія Ладиченко Лукач Подаляк 2021

 

§ 2. Конкіста – Завоювання Нового Світу


1. Конкіста – завоювання Нового Світу, яка за змістом була іспанською колонізацією Америки. У 1495 р. король і королева Іспанії видали указ, яким дозволяли всім охочим споряджати експедиції до нових земель на заході для пошуків золота й інших цінних ресурсів, так починається Конкіста. Маючи перевагу в озброєнні, конкістадори досить швидко розгромили індіанців та підкорили їхні держави.


2. У 1494 р. за посередництва Папи Римського в місті Тордесільясі між Іспанією та Португалією було укладено договір про перший в історії розподіл світу на сфери впливу. Іспанія отримала право володіти нововідкритими землями на захід від Азорських островів, а Португалія – на схід. У 1529 р. країни підписали Сарагоську угоду про розподіл сфер впливу в Тихому океані. Землі, що завоювали європейці, перетворювалися на колонії. Іспанські королі проголосили всі завойовані землі своєю власністю, а їхніх жителів - своїми підданими. Португальці взяли під контроль землі, де вирощували найкращі прянощі, та морські шляхи, що вели до них. Португальці отримували величезні прибутки, заволодівши винятковим правом на постачання до Європи східних товарів.

3. Європейські переселенці відбирали в індіанців землю та примушували працювати на копальнях, видобуваючи золото та срібло. Католицькі священники часто силою навертали місцеве населення на християнство. Для того щоб замінити померлих на важких роботах, до Америки почали завозити темношкірих рабів з Африки.

4. Причина стрибка цін полягала у величезній кількості золота та срібла, завезених до Європи з Америки й Індії. Саме це призвело до значного здешевлення золотих і срібних грошей та відповідного зростання цін на товари.

5. Географічні відкриття змінили звичне для європейців світобачення. Уперше люди відчули, наскільки величезним і різноманітним є навколишній світ. На карті з’явилися нові континенти, острови, торговельні шляхи. Великі географічні відкриття стали поштовхом до нових досліджень, а також розвитку природничих наук – географії, біології, астрономії, фізики, хімії.

6. Я вважаю, що доцільніше використовувати «зустріч двох цивілізацій», адже місцеві народи мали свою культуру, традиції, які були майже повністю знищені європейськими завойовниками.

2. Заповніть таблицю «Наслідки відкриття нових земель для Європи та Америки».

Параграф 2 гдз 8 клас всесвітня історія Ладиченко Лукач Подаляк 2021