українська мова 5 клас

(підручник за новою програмою 2018 року)

Вправа 155

155

Умова:


Відповідь:

Для самостійного виконання


Правила до параграфу

"Форми слова. Змінні й незмінні слова"


(стара версія 2013)


Вправа 155

Умова:

1. Спишіть текст, доповнюючи речення однорідними членами. Потрібні за змістом слова добирайте з довідки.
Термітник-кондиціонер
Коли в нашому помешканні стає душно, ... , умикаємо кондиціонер. А що в такій ситуації роблять винахідливі й ... терміти? Вони будують велетенські, ... гнізда. І ці гнізда такі великі, що тільки в надземній їх частині може вміститися слон або ... . А складні й ... лабіринти ходів ведуть ще й під землю. Саме гніздо є природним охолоджувачем, .... Спочатку повітря вузькими коридорами спускається до глибоких, ... підвалів. Звідти з випарами води піднімається до «великого холу», що розташований у верхній частині гнізда. Там воно нагрівається до потрібної температури, і тільки потім поширюється по всіх «кімнатах».
Особливо глибокі лабіринти ходів у термітів, які мешкають у пустелі Сахара. Щоб забезпечити доступ вологи в гніздо, термітам доводиться «копати колодязі», ... в землю до сорока метрів (Із журналу «Професор Крейд).
Довідка: громіздкі, верблюд, заплутані, гаряче, кондиціонером, заглиблюватися, кмітливі, темних.
2. Як змінився доповнений вами текст? Яку роль виконують у реченнях однорідні члени?

 

ГДЗ відповідь:

Термітник-кондиціонер
Коли в нашому помешканні стає душно, гаряче, умикаємо кондиціонер. А що в такій ситуації роблять винахідливі й кмітливі терміти? Вони будують велетенські, громіздкі гнізда. І ці гнізда такі великі, що тільки в надземній їх частині може вміститися слон або верблюд. А складні й заплутані лабіринти ходів ведуть ще й під землю. Саме гніздо є природним охолоджувачем, кондиціонером. Спочатку Повітря вузькими коридорами спускається до глибоких, темних підвалів. Звідти з випарами води піднімається до «великого холу», що розташований у верхній частині гнізда. Там воно нагрівається до потрібної температури, і тільки потім поширюється по всіх «кімнатах».
Особливо глибокі лабіринти ходів у термітів, які мешкають у пустелі Сахара. Щоб забезпечити доступ вологи в гніздо, термітам доводиться «копати колодязі», заглиблюватися в землю до сорока метрів.