ГДЗ домашня українська мова 5 клас Єрмоленко

(підручник за новою програмою 2018 року)

Вправа 18

18

Умова:


Відповідь:

Для самостійного виконання


Правила до параграфу

"Текст. Основні ознаки тексту"


(стара версія 2013)


Вправа 18

Умова:

1. Спишіть текст. Поясніть, у чому полягає відмінність між написанням іменників - власних назв та іменників - загальних назв.
Перший День матері відсвяткували 10 травня 1908 року в Америці. Його запровадила американка Анна Джарвіс на знак любові й пошани до своєї матері. Згодом це свято прийняли жінки Європи, а 1929 року його вперше відсвяткували в Галичині з ініціативи Союзу українок. Згодом це свято поширилося по всій Україні (О. Сапеляк).
2. Випишіть іменники - власні назви. Поясніть уживання великої букви, використавши підказки з довідки.
Довідка: назва держави; назва регіону країни; перше слово офіційної назви свята; неофіційна назва країни; назва населеного пункту; ім'я та прізвище; назва континенту; перше слово назви громадської організації.

 

ГДЗ відповідь:

Перший День матері відсвяткували 10 травня 1908 року в Америці. Його запровадила американка Анна Джарвіс на знак любові й пошани до своєї матері. Згодом це свято прийняли жінки Європи, а 1929 року його вперше відсвяткували в Галичині з ініціативи Союзу українок. Згодом це свято поширилося по всій Україні.
Іменники - власні назви: День матері (назва свята), (в) Америці (назва країни), Анна Джарвіс (ім'я та прізвище), Європи (назва частини світу), (в) Галичині.(назва території України), Союзу українок (назва організації), (по) Україні (назва країни).