українська мова 5 клас

(підручник за новою програмою 2018 року)

Вправа 183

183

Умова:


Відповідь:

Для самостійного виконання


Правила до параграфу

"Вимова й написання префіксів пре-, при-, прі-"


(стара версія 2013)


Вправа 183

Умова:

1. Прочитайте текст.
Як зберегти поставу
Вісім із десяти школярів мають порушення постави. Це наслідок неправильного тривалого сидіння за партою. Щоб переконатися в цьому, достатньо поглянути на дітей у шкільному коридорі: майже всі сутуляться, у багатьох випинаються лопатки, опущені плечі.
Причини сутулості зрозумілі: учні не стежать за правильною поставою, коли сидять за партою. Результат сумний: при сильному відхиленні грудного відділу хребта лікарі діагностують кіфоз («горб»), а при викривленні вбік - сколіоз.
Учні швидко втомлюються й відчувають напруження в спині та попереку. Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися певних правил. За партою потрібно сидіти прямо, не навалюючись на неї. Вона має відповідати зростові учня. Ступні мають стояти на підлозі. Спина - спиратися на спинку стільця. Руки потрібно тримати на парті, а голову - прямо.
2. Складіть і запишіть на основі поданого тексту поради для молодших школярів, як зберегти поставу. Використайте вставні слова.

 

ГДЗ відповідь:

За партою, безумовно, слід сидіти прямо, не навалюючись на неї. Парта, безперечно, має відповідати зростові учня. Ступні, поза сумнівом, мають стояти на підлозі. Спина - спиратися на спинку стільця. Руки, звичайно, потрібно тримати на парті, а голову - прямо.