домашня робота Єрмоленко 5 клас українська мова

(підручник за новою програмою 2018 року)

Вправа 488

488

Умова:


Відповідь:

488Правила до параграфу

"Складні речення з безсполучниковим і сполучниковим зв'язком. Кома між частинами складного речення, з'єднаними безсполучниковим і сполучниковим зв'язком"
Вправа 488

Умова:

1. Прочитайте текст.
Слово кошовий походить від тюркської назви кіш, що означала «табір, стан». Козацький кіш на Січі - це об'єднання козаків, на чолі якого стояв кошовий.
Слово гетьман походить з давньої німецької мови та означає «командир, командувач». У німецькій мові це складне слово: його перша частина означає «голова», а друга - «чоловік, людина».
Отаман - ватажок козацького війська. Це слово запозичене з кримськотатарської мови, у якій означає «великий батько, найстарший».
Козак - у тюркських мовах означає «вільна, незалежна людина, шукач пригод». В Україні в XV-XVIII ст. козак - це людина з кріпаків або міської бідноти, яка втекла на південні землі України й брала участь у національно-визвольній боротьбі українського народу.
2. Запишіть, що нового ви дізналися про слова, виділені в тексті попередньої вправи.

 

ГДЗ відповідь:

Слово кошовий походить від тюркської назви кіш, що означала «табір, стан». Козацький кіш на Січі - це об'єднання козаків, на чолі якого стояв кошовий. Слово гетьман походить з давньої німецької мови та означає «командир, командувач». У німецькій мові це складне слово: Його перша частина означає «голова», а друга - «чоловік, людина». Слово отаман запозичене з кримськотатарської мови, у якій означає «великий батько, найстарший». Козак у тюркських мовах означає «вільна, незалежна людина, шукач пригод».


Перегляньте нові гдз для 5 класу:

ГДЗ 5 клас англійська мова Пахомова 2018 ГДЗ 5 клас французька мова Чумак Кривошеєва 2018