українська мова 5 клас гдз

(підручник за новою програмою 2018 року)

Вправа 489

489

Умова:


Відповідь:

489Правила до параграфу

"Складні речення з безсполучниковим і сполучниковим зв'язком. Кома між частинами складного речення, з'єднаними безсполучниковим і сполучниковим зв'язком"
Вправа 489

Умова:

Запишіть за зразком інформацію про походження й лексичне значення поданих слів, користуючись словниками. Складіть із ними речення.
Зразок. Феномен - рідкісне, незвичайне явище. Запозичене із західноєвропейських мов. У французьку, англійську та німецьку мови потрапило з латинської.
Логіка, ода, фортуна, імперія, імунітет, шахта, балахон, маклер, дисонанс, фетр.

 

ГДЗ відповідь:

Логіка - 1) наука про закони, форми та прийоми людського мислення, застосування яких у процесі міркування й пізнання забезпечу? досягнення об'єктивної істини; 2) математична л. - символічний вираз формальної логіки, найвищий етап її розвитку; 3) хід роздумів; 4) розумність, правильність, внутрішня закономірність. Походить від грецького слова Іодіке проза; наука про умовивід. Ьда - у давніх греків урочистий ліричний вірш для хору. Пізніше - хвалебна пісня, присвячена видатній події чи особі. Походить від грецького слова ode пісня. Фортуна - 1) у давньоримській міфології богиня випадку, долі, талану; 2) перен. доля, щасливий випадок. Походить від латинського слова Fortuna- богиня удачі, долі. Імперія - 1) назва монархічної, здебільшого великої держави, очолюваної імператором; 2) назва великих капіталістичних держав, що, як правило, мали колоніальні володіння (напр., колишня Британська імперія); 3) перен. країна, для якої характерна імперська політика; 4) перен. велика монополія. Походить від латинського слова ітрегіит влада, панування. Імунітет- 1) несприйнятливість організмів до збудників інфекційних хвороб та впливу деяких отрут; 2) за середньовіччя надання феодалові судових, фінансових та адміністративних прав на певній території; 3) виключне право не підлягати деяким загальним законам, що надається особам, які займають особливе становище в державі. Походить від латинського слова immunitas - звільнення, свобода. Шахта - 1. Місце підземного видобутку корисних копалин або проведення інших підземних робіт; 2. Підприємство, що веде підземний видобуток якої-небудь корисної копалини; 3. техн. вертикальна подовжена порожнина в деяких конструкціях (шахта ліфта). Походить з німецької мови. Балахон - просторий і довгий одяг, що одягається для захисту від пилу. Узагалі широкий, не підігнаний у талії одяг. Походить з перської мови. Маклер -професіональний посередник при укладанні торговельних і біржових угод, походить від німецького слова Makler. У німецьку це слово потрапило з голландської. Дисонанс - 1) негармонійне звучання двох і більше звуків, відсутність милозвучності;
2) перен. відсутність у чомусь гармонії. Походить від латинського слова dissonans- різноголосий, різнозвучний. В українську мову потрапило із французької. Фетр - 1. Сорт повсті, що виготовляється з тонкого пуху кроликів або кіз; 2. розм., збірн. вироби (виріб) з такого матеріалу. Походить від французького слова feutre - повсть.


Перегляньте нові гдз для 5 класу:

ГДЗ 5 клас англійська мова Пахомова 2018 ГДЗ 5 клас французька мова Чумак Кривошеєва 2018