Єрмоленко українська мова 5 клас

(підручник за новою програмою 2018 року)

Вправа 74

74

Умова:


Відповідь:

74


Правила до параграфу

"Уживання багатозначних слів у прямому й переносному значеннях (повторення). Тлумачний словник"


(стара версія 2013)


Вправа 74

Умова:

1. Прочитайте текст. Випишіть словосполучення з прислівниками. Поясніть значення прислівників.
Кожна людина хоче бути привабливою. І цілком природно, що всі намагаються гарно одягтися та мати чудовий вигляд. Але... Є одне «але» - не речі мають бути головними в нашому житті. Найцінніший скарб людини - її душа, внутрішній світ, інтереси, знання, уміння.
Одна моя знайома дівчинка постійно нарікає, що в неї немає справжніх друзів. Усе в неї є: і сучасна мобілка, і гарний одяг, і різні цікаві дрібнички. Вона часто ділиться ними зі своїми однокласницями. А ось справжніх друзів вона не має, і від того їй сумно.
Чому ж із нею не товаришують однокласники? Так, вона може дати комусь поносити модну річ, навіть подарувати її. Але, мабуть, ровесники відчувають, що вона дивиться на них зверхньо, ставить себе вище.
Людей завжди приваблює усміхнене обличчя, тактовна поведінка, гарна мова, загальна ерудиція. Щоб бути цікавою людиною, треба більше читати, мати якесь захоплення. І тоді неодмінно у вас з'являться надійні друзі.
Відомо, що про людину, її характер, моральні якості, принципи можна багато чого дізнатися, якщо відомо, з ким вона дружить, кому довіряє свої мри.
Давньогрецький поет Евріпід казав: «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу тобі, хто ти». До речі, цей вислів іспанський письменник Сервантес використав у своєму творі про рицаря Дон Кіхота.
2. На які теми ви спілкуєтеся зі своїми друзями?

 

ГДЗ відповідь:

Цілком природно, гарно одягтися, постійно нарікає, дивиться-зверхньо, ставить вище, приваблює завжди, неодмінно з'являться, дізнатися багато.