українська мова 5 клас гдз решебник

(підручник за новою програмою 2018 року)

Вправа 77

77

Умова:


Відповідь:

77


Правила до параграфу

"Синоніми. Ознайомлення зі словником синонімів"


(стара версія 2013)


Вправа 77

Умова:

1. Прочитайте казку. Випишіть прийменники.
Якось наснився королеві Граматиці дивний сон. Вона опинилася в країні Словопілля. Сумна була ця країна. Усі слова жили там поодинці на маленьких острівцях. Вони дуже хотіли спілкуватися, але не могли потрапити до сусідів. І королева Граматика згадала про свою знайому фею Морфологію з її найменшими помічниками-чарівниками. Це були Прийменники: в, на, до, через, з, від, по, у, під, над тощо. Чарівники вміли будувати місточки між острівцями. Вони поєднували між собою слова.
З того часу слова почали спілкуватись із сусідами, разом захищатися від негоди, звертатися один до одного по допомогу, на свята запрошувати знайомих у гості. Життя на острівцях змінилося.
2. Складіть п'ять речень із прийменниками, які подано на малюнку.

 

ГДЗ відповідь:

1. В, на, до, про, з, в, на, до, через, з, від, по, у, під, над, між. з, із, від, до, по. на, у, на.
2. 1) Діти побачили білочку в парку і дали їй горішків. 2) На гілочках сиділи синички і спостерігали, чи не впадуть крихти від горіхів на землю. 3) До школи ми з братиком і сестрою йшли разом і весело розмовляли. 4) Увечері ми з мамою любимо поговорити про цікаві книжки. 5) Під деревом на галявині ми знайшли кущики чорниці і посмакували соковитими ягодами.