Глазова українська мова 5 клас ГДЗ

(новий підручник за програмою 2018)

Вправа 179

Умова:

179



Відповідь:

[г]-[р]; [а]-[у]; [и]-[а]; [у]-[а]; [ч]-[з]; [ш]-[м].
Після заміни одного звука іншим, лексичне значення слова кардинально сильно змінилося.
Гай - невеликий лісок; рай - видуманий церковними служителями світ, в який попадають після смерті; сад - насадження плодових дерев; суд - орган, що здійснює правосуддя; жити - дієслово, що означає існувати в цьому світі; жати - косити пшеницю або інші зернові; бук - вид дерева; бак - ємність для заповнення рідиною; качан - верхня частина капусти; казан - ємність для приготуванні їжі; шила - дієслово жіночого роду, що означає шити одяг; мила - дієслово жіночого роду, що означає щось мити, наприклад, посуд.
* Людську мову називають звуковою, тому що мова складається зі слів, а слова складаються із букв і звуків.
* Ні, не всяке поєднання звуків є словом, наприклад, поєднання голосних [и] [а] [у] не несе ніякого лексичного значення.


Правила до параграфу

"Звуки мови й звуки мовлення"


(стара версія 2013)


Номер 179

Умова:

Прочитайте. Визначте в реченнях вставні слова. На що вказує або що виражає кожне з них? Скористайтеся поданою нижче таблицею.
1. Кажуть, дощ завжди щастя приносить (Г. Коваль). 2. Ластівки низько літають, мабуть, на дощ (В. Мордань). 3. Прогнози, звісно, то невдячна річ (О. Савченко-Гнатюк). 4. Можливо, вдома дощик не вщухає (Д. Луценко). 5. На щастя, погода була хмарна, і вони не зазнали спеки (П. Куліш). 6. Підіть, будь ласка, у поле (Т. Мельничук). 7. Буває, в дорозі десь трапиться чиста криниця {Д. Луценко). 8. І райдуга стоїть, повірте, на півсвіта (А. Малишко).

 

ГДЗ відповідь:

Кажуть, (джерело повідомл.) дощ завжди щастя приносить. Ластівки низько літають, мабуть, (невпевненість) на дощ. Прогнози, звісно, (упевненість) то невдячна річ. Можливо, (невпевненість) вдома дощик не вщухає. На щастя, (ставлення до висловл.) погода була хмарна, і вони не зазнали спеки. Підіть, будь ласка, (ввічливість) у поле. Буває, (оцінка повідом., як звичайного) в дорозі десь трапиться чиста криниця. І райдуга стоїть, повірте, (провер. уваги) на півсвіта.