домашня робота Заболотний 5 клас українська мова

(підручник за програмою 2018 року)

Вправа 188


Умова:

188



Відповідь:

Зі звуків мови складаються слова, а звуки природи можуть бути різними. Звуки мови використовують, щоб спілкуватись, бо з них складають слова. Звуки мовлення походять із звуків мови, але вони можуть бути пом’якшені і не пом’якшені, і тому їх більше.


Правила до параграфу

"Звуки мови і звуки мовлення. Звуки голосні та приголосні"


(стара версія 2013 року)


Номер 188

 

Умова:

Прочитайте текст, визначте його тип і стиль мовлення. Обґрунтуйте поділ на абзаци.
Зимове свято
Зима. Навколо біліють сніги. Мороз ніби пензлем розмалював вікна. Дерева обсипані інеєм і обліплені снігом.
Ранок. Над кожною хатою стовпом в'ється дим. Тихо. Здається, що село ще спить: на вулицях нема нікого. Але в кожній хаті давно кипить робота: сім'я готується до Святвечора. Господиня заходилася готувати дванадцять пісних страв: наставила узвар, варить горох, квасолю, смажить капусту, рибу, ліпить вареники, готує бараболю, гриби, кашу гречану з конопляним молоком, голубці з пшоном, коржі з маком та кутю з товченої пшениці. Господар напоїв худобу, підстелив свіжої соломи, потім поодкидав сніг від хати й уважно оглянув господарство. В усьому їм допомагають діти (За О. Воропаєм).
II. Випишіть по три слова, які мають: а) два і більше дзвінких звуків; б) два і більше м'яких звуків. Виділені слова запишіть фонетичною транскрипцією. A III. Розгляньте ілюстрацію до тексту. Доберіть і запишіть 3-5 слів із дзвінкими приголосними, щоб цими словами можна було передати красу зимової пори. Опишіть усно зображене на ілюстрації (3-5 речень), використовуючи дібрані слова.

 

ГДЗ відповідь:

188