Заболотний українська мова 5 клас гдз

(підручник за програмою 2018)

Вправа 500

500

Умова:


Відповідь:

Для самостійного виконання


Правила до параграфу

"Діалог"


Номер 500

 

Умова:

Випишіть з підручників  чи  художньої  літератури  приклади  текстів (3-5 речень) художнього і наукового стилів. Обґрунтуйте свій вибір.

 

ГДЗ відповідь:

Художній стиль:
Про запорожців
...От які богатирі були -: земля не держала!.. У нього,у того запорожця, сім пудів голова!.. А вуса у нього такі, що як візьме, було, він їх у руки та як розправить одного туди, а другого сюди, то і в двері не влізе, хоч би ті двері були такі, що через них і трійка коней з повозкою проскочила. Вони дванадцятьма мовами вміли балакать; вони із води могли сухими виходить; вони вміли, коли треба, і сон на людей насилать, і туман на кого треба пускать, і в річки переливаться... Вони мали у себе такі верцадла, що, дивлячись у них, за тисячу верст бачили, що воно у світі й робиться. Оце, як іти куди у поход, то він, хто там у їх був за старшого, - чи ватажок який, чи сам кошовий, - то він, кажу, візьме у руки верцадло, подивиться в нього та й каже: «Туди не ідім, бо там ляхи ідуть, і туди не ідім, бо там турки або татари заходять, а сюди ідім, бо тут аж нікогісінько нема...»
Науковий стиль:

Поняття про переказ Ви, напевно, помітили, що у фольклорних творах відбиваються мрії народу про справедливість, свободу, перемогу добра над злом. І казки, і прислів'я, і легенди, й перекази перейняті такими настроями. Але у переказах, на відміну від казок чи легенд, описані події та герої здебільшого реальні, географічні назви - достовірні, а вимислу небагато. Щоправда, переказам притаманні фантастичні елементи, але значно менше, ніж легендам.
Передані з уст в уста, а згодом дбайливо зібрані нашими предками, перекази розповідають про славне минуле України, радісні та гіркі сторінки її історії. Героями народних переказів часто-густо є запорожці, оскільки саме їх вважають прикладом відваги, звитяги і лицарства, безмежної любові до рідного краю та українського народу.
Найбільше переказів складено про реальних осіб, які у складних умовах показали себе справжніми героями. Народ наділяв своїх улюбленців богатирською силою, винятковою винахідливістю, робив невразливими, що й надає переказам рис казок і легенд.