ГДЗ домашня українська мова 6 клас Єрмоленко

Вправа 127

 

Умова:

Прочитайте текст. Випишіть фразеологізми-синоніми.
Широку світлу смугу, яка перетинає небо, астрономи називають Молочним Шляхом. Це - наша Галактика. Українці здавна називали її по-різному. Для цього використовували стійкі образні вислови, причому часто з романтичним змістом: Чумацький Шлях, Срібляста Дорога, Туманна Дорога, Зорі Дівочі, Тещина Дорога.
Молочний Шлях - точний переклад відповідної грецької назви. за основу якої взято легенду. Зевс наказав піднести до грудей сплячої сопші Гери свого сина Геракла, народженого від смертної жінки. Він хотів, щоб Геракл став безсмертним. Проте Гера. прокинувшись, різко відштовхнула немовля. А її молоко перетворилося на яскраво-білий молочний слід через усе небо.
Та найпопулярніші в українців усе ж таки назви Чумацький Шлях. Чумацька Дорога. Далеку дорогу в Крим по сіль чумаки визначали за зірками на небі. Багато днів їхали чумаки, багато ночей спали просто неба, углядаючись у його сузір'я. Ота світла зоряна смуга їм здавалася нескінченним степовим шляхом, який вони мали долати. Легенда стверджує, що цей шлях у небі - розсипана блискуча сіль чумаків. Звідси й назва Чумацький Шлях (За В. Ужченком).

 

Відповідь:

1. Молочним Шляхом, Чумацький Шлях, Божа Дорога, Срібляста Дорога, Туманна Дорога, Зорі Дівочі, Тещина Дорога. 2. З усіх назв нашої Галактики, яка виглядає у небі широкою білою смугою, мені найбільше подобається назва Чумацький Шлях. По-перше, це назва українського походження. У багатьох мовах світу Галактику називають Молочним Шляхом, адже ця назва є точним перекладом відповідної грецької і походить від давньої легенди. А от Чумацьким Шляхом Галактику називають тільки в Україні. По-друге, ця назва пов'язана з історією наших земель, нашого народу. А отже, є особливо важливою для нас, особливо рідною. Дивлячись на небо уночі, я завжди милуюся Чумацьким Шляхом і уявляю, як ця біла яскрава смуга була орієнтиром для козаків та надихала їх на довгий шлях, давала їм сили та надію.