українська мова Єрмоленко

Вправа 459

 

Умова:

1. Спишіть текст, записуючи числа словами. Визначте розряд числівників за будовою.
Валерій Борзов - дворазовий олімпійський чемпіон, чемпіон світу. Європи з легкої атлетики. Він багато разів перемагав у змаганнях з бігу на дистанціях 100 і 200 метрів.
Його спортивна кар'єра розпочалася в 1962 році, у віці 12 років, коли він зустрівся з тренером дитячої спортивної школи міста Нова Каховка Борисом Івановичем Войтасом. Досвідчений наставник розпізнав у хлопчині здібного бігуна й подарував йому фото з пророчим написом: «Майбутньому олімпійському чемпіонові Валерію Борзову». А потім навчив любити спорт, бути дисциплінованим, уникати травм, володіти собою - навчив перемагати.
2. Запишіть словами, скільки всього числівників є в тексті. До якої групи за будовою належить записаний числівник?

 

Відповідь:

Валерій Борзов - дворазовий олімпійський чемпіон, чемпіон світу, Європи з легкої атлетики. Він багато разів перемагав у змаганнях з бігу на дистанціях сто (простий) і двісті (складний) метрів.
Його спортивна кар'єра розпочалася в тисяча дев'ятсот шістдесят другому (складений) році, у віці дванадцяти (складний) років, коли він зустрівся із тренером дитячої спортивної школи міста Нова Каховка Борисом Івановичем Войтасом. Досвідчений наставник розпізнав у хлопчині здібного бігуна й подарував йому фото з пророчим написом: «Майбутньому олімпійському чемпіонові Валерію Борзову». А потім навчив любити спорт, бути дисциплінованим, уникати травм, володіти собою - навчив перемагати. 2. Чотири - простий числівник.