українська мова Єрмоленко

Вправа 547

 

Умова:

1. Прочитайте текст. Визначте, до якого стилю він належить.
Кімната для підлітка
Кімнату для школяра вибирають так. щоб вікна виходили на південь. Тоді природне світло впродовж дня заповнює приміщення. Від прямих сонячних променів кімнатл* захищають жалюзі.
Дизайнери радять оформляти приміщення в сонячно-жовтій і коричневій гамах. Такі кольори налаштовують на робочий настрій і сприяють повноцінному відпочинкові. Усе в кімнаті (меблі, освітлення, техніка) має забезпечувати різнобічний розвиток, цікаві заняття молодшого члена сім'ї.
Біля вікна - місие для роботи: комп'ютер, поличка для дисків, принтер. Ліворуч на столі - лампа. Монітор комп'ютера розташований на безпечній для зору відстані. Крісло - зручне, бажано з бильцями. Поряд із столом - стелаж-бібліотеказ підручниками.
Бажано, щоб у кімнаті був спортивний куточок (шведська стінка, турнік, кільця). Це місце для ранкової гімнастики та перепочинку під час роботи за столом. Праворуч біля стіни - м'яке крісло, а навпроти нього - телевізор.
Загальний вигляд кімнати доповнюють вдало дібрана картина на стіні. а також квіти на підвіконні.
2. Що ви можете додати до переліку необхідних речей у кімнаті для підлітка? Запишіть назви цих предметів.

 

Відповідь:

1. Науковий стиль.
2. До переліку необхідних речей у кімнаті для підлітка ще необхідно додати ліжко та, за бажанням, обладнання для хобі - акваріум, полиця для експонатів, шафка для інструментів тощо.