Єрмоленко українська мова 6 клас

Вправа 549

 

Умова:

1. Прослухайте уривок із повісті В. Близмеця «Женя і Синько». Обґрунтуйте належність його до художнього тексту розповідного характеру.
З Беном Женя познайомилася давно, чи не з дитячих колясок. А вдома в нього побувала пізніше, коли вони разом ходили до школи. Вже не пригадує, по шо її послала мати до Кущолобів. Здається, позичити ключа, шоб консервувати банки. Не без деякого страху вона відправилась у сусідній будинок. Уже парадні двері свідчили, шо тут проживає войовнпк-мілітарнст: скло вибите, фанера порізана, стіни повидряпувані до рудої цегли. Скрізь грізні написи: «Хальт!», «Шкура, начувайся!»
Женя злякалася цих написів. А попереду було страшніше. Бенові двері - наче вхід у печеру розбійників. Чорний дерматин хтось порубав, здавалося, шаблею чи прострочив з кулемета - із дірочок виглядала біла скловата. Угорі намальовано череп із кістками.
Женя оглянула двері, толі наважилася подзвонити. Але дзвінка не було, теліпався на провідку тільки потрошений ковпачок. Дівчина обережно смикнула за провід і ойкнула: ударив струм! Так і шпигонуло їй в руку!
Як же до них зайти?
2. Дайте відповіді на запитання.
1. Що налякало Женю в парадному приміщенні?
2. Як сприйняла дівчинка вигляд Беновпх дверей?
3. Про які риси характеру Бена свідчить вигляд вхідних дверей у його квартирі?
4. Чи доводиться вам бувати в таких парадних, які описав В. Близ-неиь?
5. Чим можна пояснити недбале, хижацьке ставлення до облаштування парадних, ліфтів, сходів?

 

Відповідь:

1. Женю в парадному приміщенні налякало вибите скло, порізана фанера, повидряпувані до рудої цегли стіни з грізними написами. 2. Дівчина сприйняла вигляд Бенових дверей, як вхід у печеру розбійників. 3. Вигляд вхідних дверей до квартири Бена свідчить про його лиху вдачу, агресивність, невихованість. 4. Так, на жаль, такі парадні приміщення трапляються у будинках нашого міста, і мені доводиться інколи в них бувати. 5. Недбале ставлення до облаштування парадних можна пояснити невихованістю та агресивністю підлітків, їх неконтрольованими емоціями та відсутністю покарання з боку заклопотаних дорослих.