Єрмоленко українська мова 6 клас ГДЗ

Вправа 554

Умова:

1. Прочитайте текст. Визначте типи висловлювання з ознаками розповіді й опису природи. Обґрунтуйте, що це художній текст розповідного характеру з елементами опису природи.
Омелян Трохнмович Глек лише вчора повернувся з лікарні в рідне село, а вже сьогодні, перед полуднем, вибрався походити по Закрнннччю. Спершу по своїй вулиці пройшов, пильно приглядаючись до кожної хати, до кожного, здається, дерева, з кожною людиною вітаючись. Далі з вулиці звернув на дорогу, шо вела до школи. Через місточок, настелений через болото, йде Омелян Трохнмович Глек, а болото вже зеленіє, цвіте, сяє блакитною водою. А гайок за болотом стоїть дзвінкий та щасливий у першому пухнастому листячку, і воно аж просвічується, аж іскриться, мов янтар живий (За Є. Гуцулом).
2. Дайте відповіді на запитання.
І.Як можна охарактеризувати настрій людини, яка вперше після лікарні вийшла на вулицю?
2. Про яку пору року йдеться в тексті?
3. Чому Омелян Трохнмович пильно приглядається до кожної хати, до кожного дерева?
4. Чим вразило Омеляна Трохнмовича болото?
5. Якими засобами змальовує письменник перше листячко на деревах?
6. Чому гайок названо дзвінким, а янтар - живим?
7. Що ви можете пригадати про ліс, дерева навесні?
3. Випишіть із наведеного тексту висловлювання - опис природи.

 

Відповідь:

1. Настрій людини, яка вперше після лікарні вийшла на вулицю - як тільки-но на світ народилася, треба усе пізнавати по-новому. 2. У тексті йде мова про весну. 3. Герой пильно приглядається, тому що хоче побачити, що змінилося за його відсутності. 4. Болото вразило його своїм зеленим кольором, цвітінням, блакитною водою. 5. Листячко автор називає пухнастим, таким, що просвічується та іскриться. 6. Гайок дзвінкий, тому що весна, молоді дерева прагнуть до сонця, молоде листя шелестить на вітру, наче дзвенить. Янтар названо живим тому, що від сонця він виблискує наче живий організм. 7. Ліс і дерева навесні особливі, вони наче дихають та шелестять молодим листям ніби ведуть розмову.
Опис природи: Через місточок, настелений через болото, йде Омелян Трохимович Глек, а болото вже зеленіє, цвіте, сяє блакитною водою. А гайок за болотом стоїть дзвінкий та щасливий у першому пухнастому листячку, й воно аж просвічується, аж іскриться, мов янтар живий.