українська мова 6 клас ГДЗ

Вправа 558

Умова:

1. Прочитайте текст. Визначте тему. До якого стилю належить текст? Обґрунтуйте відповідь.
Карпати
На крайньому заході України височать мальовничі горн Карпати. За одним гірським хребтом підіймається другий, за другим — третій...
Смарагдові гірські пасма обрамляють західні кордони України. У Карпатах мало стрімких скель і глибоких урвищ. Пологі схили гір поросли темно-зеленими дубами, білокорими березами, сизими смереками. могутніми буками*
На сонячних галявинах тут випасаються олені й козулі. Ласують жолудями дикі кабани. На них полюють вовки, ведмеді... У гірських потоках ловлять рибу видри. Вигріваються на сонці верткі ящірки, блискучі мідянки, строкаті полози, гадюки. У кронах дерев токують глухарі, червоноброві тетереви, метушаться пістряві рябчики.
А високо в небі ширяють ширококрилі беркути, шуліки...
Є в Карпатах тварини і птахи, які живуть тільки тут або трапляються дуже рідко. Усіх їх занесено до Червоної книги України. Червоний колір -- колір небезпеки, тривоги, застереження. Червона обкладинка книги — неначе сигнал тривоги. Вона закликає людство зберегти, захистити тварин, яких залишилося на Землі дуже мало і їм загрожує зникнення.
У густих чагарниках переховуються лісові коти, шо дуже схожі на своїх свійських смугасто-сірих братів. Лісовий кіт трохи більший за свійського і має на вухах маленькі китиці.
На болотах можна побачити чорного лелеку з яскраво-червоними ногами і червоним дзьобом. А в прозорих водоймищах живуть строкаті тритони з яскраво-оранжевнм черевцем, яких часто називають водяними ящірками. І не дивно. На суші відрізнити їх від ящірок може хіба шо фахівець. Та. на відміну від ящірок, тритони хоч і дихають легенями. більшу частину свого життя проводять у воді н розмножуються ікрою.
Вище карпатських лісів розкинулися соковиті альпійські луки, які звуться тут полонинами. Прозоре гірське повітря і свіжа густа трава не забруднені ані пилом, ані димом. Безліч квітів, а поряд в улоговинах аж до середини літа синіють сніги (За В. Уткіним).
2. Дайте відповіді на запитання.
1. Де височать мальовничі горн Карпати?
2. Які дерева ростуть на пологих схилах гір?
3. Хто пасеться на сонячних галявинах?
4. Ле живуть видри?
5. Які птахи ширяють у небі?
6. Хто ховається в чагарниках?
7. Як інакше називаються атьпійські луки?
3. Назвіть тематичні речення в тексті.

 

Відповідь:

1. Гори Карпати височать на крайньому заході України. 2. На пологих схилах гір ростуть дуби, смереки, буки, берези. 3. Олені та косулі пасуться на сонячних галявинах. 4. У воді живуть видри. 5. У небі на Карпатами ширяють беркути та шуліки. 6. У чагарниках ховаються лісові коти. 7. Альпійські луки називають половинами.