українська мова 6 клас гдз

Вправа 580

Умова:

1. Розгляньте картину І. Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові». Прочитайте текст. Визначте і запишіть тему й основну думку розповіді.

6L580z1
Лист запорожців турецькому султанові
Це було в XVII столітті. Турецький султан Мухамед, що називав себе «братом сонця й місяця», «царем нал царями*, написав козакам, шоб вони підкорилися султанові й стали його слугами. Хоробрий лицар Іван Сірко, шо був кошовим на Січі, запитав: « Панове запорожці! Яку відповідь дамо султанові?» Під загальний регіт козаків писар писав листа: «Запорозькі козаки турецькому султанові.,. Ти, шантан турецький, проклятого чорта орат і товариш, і самого Люципера секретар... твого війська ми не боїмось... битимемось із тобою!» Запорожці назвали султана «катом*, «кухарем», іншими образливими словами. А закінчили листа так: «Числа не знаємо, бо календаря не маємо, місяць у небі, рік у книзі, а день такий у нас. як і в вас...»
2. Складіть діалог (7-8 реплік) за картиною. Використовуйте подані вислови.
Яскраві кольори: гумор козаків: вираз обличчя: веселий, задумливий настрій: суворий характер: такі різні обличчя: одяг, зброя козаків: образ писаря; «підкидають» слівця, старий кобзар.

 

Відповідь:

Тема розповіді: Лист запорожців турецькому султанові. Основна думка тексту: запорожці не злякалися султанових погроз та виказали готовність битися з ним.