домашня робота Єрмоленко 6 клас українська мова гдз

Вправа 582

Умова:

1. Прочитайте текст. Про які слова в ньому йдеться? Де найбільше трапляється запозичених слів?
У медицині, хімії, біології багато слів латинського і грецького походження. Тому для необізнаної людини наукова мова не завжди зрозуміла. Зате фахівці тієї чи іншої галузі знань легко знаходять спільну мову, бо для лікарів, біологів, хіміків латинські н грецькі назви відомі. Француз не зрозуміє українського слова сухоти, але Йому добре відома назва туберкульоз.
У науковій мові широко вживається слово аргумент, с й похідні від нього слова - аргументувати, аргументація, аргументований. Аргумент - запозичення з латинської мови, де воно означало *дове-дення. доказ*. Це слово відоме також як математичний термін. Сама форма слова підказує, шо воно належить до іншомовних запозичень.
Здавна прижилося в українській мові слово крейда. Походить воно з латинської мови. У Римській державі застосовували для будівництва білу глину. Багато цієї глини було на острові Крит, звідти вивозили її як будівельний матеріал на Апенінський півострів. Римляни називали глину крета. а германці - крайде.
Від германців прийшло слово крейда і до слов'ян (За А. Матвієнко).
2. Підготуйте усний вибірковий переказ наведеного тексту на тему "Чому науковці одного фаху легко знаходять спільну мову?».

 

Відповідь:

У тексті йдеться про слова латинського та грецького походження. Найбільше запозичених слів-термінів трапляється у біології, медицині, хімії.