українська мова 6 клас Єрмоленко гдз решебник

Вправа 591

 

Умова:

Прочитайте текст. Сформулюйте і запишіть основну думку. Коротко охарактеризуйте вчинок Тимка.
Лугова цариця
Одного разу на повному розгоні Тнмко зупинив косу та. кинувши її на землю, присів навпочіпки, обережно її лагідно розгорнув пальцями густий кущик трави: у зеленому затишному храмі, уся переплетена золотими нитями сонця, на високому гінкому стебельці росла лугова цариця - ромашка. Це. мабуть, була нанпрекрасніша у світі квіточка: рівна, висока, із сумно нахиленою набік яскраво-жовтою, у білих ніжних прозорих пелюсточках голівкою, ще н зверху прикроплена дрібною, як вістря стальної голки, росичкою. Тнмко знав, шо по-народному цю квіточку називають невісточкою, і те. що вона така прекрасна, і те. що її так звати, зачарувало його, і він. присівши, дивився на неї. не зводячи очей, усміхаючись, як до гарненького маляти, і все шепотів: 4 Невісточка, невісточка*. - і йому хотілося доторкнутися до неї хоч пальцем. Але він утримався, шоб не збити з неї росички, не зняти дорогої краси, дарованої природою. Він так і залишив квітку разом із густим кущиком трави в п зеленому храмі та. обережно обкосивши, пішов далі. І раптом озирнувся назад: ромашка тихо кивала йому голівкою.
Він озирався ше кілька разів, і довго вона ще біліла здалеку, дякуючи за тон захист і турботу, яку він проявив до неї (За Г. Тютюнником).

 

Відповідь:

Основна думка тексту: природа завжди дякує за захист та турботу, яку до неї проявляєш.
Вчинок Тимка дуже гуманний та правильний, адже він стримався, не завдав шкоди маленькій квіточці, не «зняв краси, дарованої природою». Тимко залишив ромашку недоторканою, і вона відповіла йому вдячністю. Як хлопчик виросте, він і надалі буде оберігати природу.