Єрмоленко українська мова 6 клас гдз решебник

Вправа 597

 

Умова:

1. Прочитайте замітку-роздум. Випишіть висловлювання, що вказують на ставлення авторадо повідомлення.
Про конвалії і не тільки...
Весняний ліс озивався щебетанням пташок, радував ніжною зеленню. Хотілося доторкнутися до кожної гілки, кожного листочка. Я біійшоб на знайому стежку. Уздовж неї жебонів струмок. Перестрибнувши, я опинився в чарівному куточку соснового бору.
На галявині буяли конвалії. Вони ховати стеблинки з квітами в зеленому широкому листі. Навколо стояв неповторний запах квітів.
Дорослі з хлопчиком (напевно, сім'я) збирати конватії. Кожний у руках мав букетик. Раптом хлопчик сказав: «Мамо! Тату! Навіщо нам стільки конватій? Вони ж у хаті швидко загинуть!»
Батьки подивилися на сина, потім один на одного, н усі троє повільно пішли лісовою дорогою. У мене потепліло на душі. Хлопчик нагадав нам: природі не варто завдавати болю (Зй Є. Перм'яком).
2. Як ви ставитеся до подій, описаних у замітці? Як би ви повелися на місці хлопчика? Батьків?

 

Відповідь:

Хотілося доторкнутися до кожної гілки, кожного листочка. Навколо стояв неповторний запах квітів. У мене потепліло на душі. Хлопчик нагадав дорослим: природі не варто завдавати шкоди. Я ставлюся до подій, описаних у замітці, так: погано, що хлопчик із батьками збирали конвалії, адже ці квіти занесені до Червоної книги України, і їх рвати заборонено; добре, що батьки після заклику сина зупинилися і не стали завдавати більшої шкоди природі.
На місці хлопчика я вчинив би так само - закликав батьків припинити рвати конвалії. На місці батьків я б не давав поганий приклад сину і не рвав би конвалії взагалі. Я б помилувався конваліями і продовжив би прогулянку лісом.