Глазова українська мова 6 клас

Вправа 115

Умова:

Прочитайте. Визначте синонімічні фразеологізми, випишіть їх. Поясніть їхні значення.
1. Склав козак головоньку в чужині (О. Кононенко). 2. Лягли кістьми незвані гості (Л. Забашта). 3. Це була молода і хороша пані, але не нашого пера пташка. Це був молодий, високий козак, тільки видно, що не нашого поля ягода (П. Куліш). 4. Народу зійшлося, що ніде було й орішку впасти, а коло хати - ніде й голки встромити (Марко Вовчок). 5. Було відчуття, що все полетіло шкереберть, розбилося в друзки (Ю. Обжелян). 6. Можна було б подумати, що мій однокурсник трохи дахом поїхав, чи ум за розум у нього заскочив, чи, як то кажуть по-сучасному, шарики за ролики в нього заїхали (В. Шевчук).
- Складіть висловлювання, використавши такі фразеологічні синоніми: як (коли) рак свисне; як п'явка крикне; як корова заспіває; як риби забалакають; як горобці занявкають; як півень знесеться; як свиня на небо подивиться, як у курки зуби виростуть.

 

ГДЗ відповідь:

Склав головоньку в чужині; лягла кістьми; не нашого пера пташка, не нашого поля ягода; ніде було й орішку впасти, ніде й голки встромити; полетіло шкереберть, розбилося в друзки; трохи дахом поїхав, ум за розум заскочив, шарики за ролики заїхали. *Як рак свисне, тоді ми в грудні пролісків у лісі нарвемо. Сонце на заході зійде тоді, як п'явка крикне. Як корова заспіває, тоді Микола вальс заграє. Будуть і у нас жар-птиці гніздитися, як риби забалакають. Як горобці занявкають, тоді корови стадом будуть літати. Сніг серед літа буде тоді, як півень знесеться. Як свиня на небо подивиться, тоді клуня затанцює. Це тоді буде, як у курки зуби виростуть.