Глазова українська мова 6 клас

Вправа 118

Умова:

Поміркуйте: чи всі подані в парах фразеологізми є антонімічними? Запишіть лише антонімічні пари. Свій вибір обґрунтуйте.
1. Лавровий вінок терновий вінок. 2. Про чорний день серед білого дня. 3. Одним махом - крок за кроком. 4. Кури не клюють - на голому місці. 5. Трубити в кулак - купатися в золоті. 6. Біла ворона - чорний ворон. 7. Кинути рукавичку - підняти рукавичку.
- Розкрийте в формі оповідання значення фразеологізму заварити кашу або дісталося на горіхи (письмово, обсяг - 6-8 речень).

 

ГДЗ відповідь:

Лавровий вінок -терновий вінок. Одним махом - крок за кроком. Трубити в кулак - купатися в золоті. Кинути рукавичку - підняти рукавичку.
* Можете не вірити, але то правда
Мій товариш Олег- великий і фантазер, і дотепник-одним словом, генератор ідей. Одного разу йому прийшла в голову геніальна думка: розчистити замулені джерела вздовж річки, і наша річка наповниться чистою водою, а не ряскою та якимось сміттям. Для цього він роздрукував оголошення на батьковому принтері і розклеїв по всьому селу. Ви навіть уявити не можете, яку кашу заварив Олег! Бо в оголошенні було сказано, щоб кожне підприємство чи установа виділи одиницю техніки і робочу силу. Ось так! І щоб обов'язково зібралися на вигоні о 9-00. Далі розповідати, чи самі додумаєте? Адже всі люди добросовісно зібралися... Спершу Олегові дісталося на горіхи, бо він оголошення підписував як «Голова ініціативної комісії». А далі дорослі вирішили, що раз уже зібралися, то чом би не навести порядок на березі річки, вивезти сміття та й замулені джерела пошукати...