українська мова 6 клас

Вправа 123

Умова:

Перепишіть вислови, які стали афоризмами. Вставте пропущені літери. Розкрийте значення кожногоз афоризмів.
1. Чи не дивина, що один у багатстві бідний, а інший у бідності багатий? (Г. Сковорода). 2. Тоді я веселий, тоді я багатий, як буде серденько по волі гуляти! (Т. Шевченко). 3. Не поет, хто забуває про страшні народні рани, щоб собі на вільні руки золоті надіть кайдани! (Леся Українка). 4. У мудреця багатство відіграє службову роль, а в дурня - панівну (Ю. Мушкелшк).
- Роздивіться зображення. Які фразеологізми, на ваш у думку, вони можуть ілюструвати? До двох-трьох афоризмів доберіть або самостійно створіть ілюстрації.

 

ГДЗ відповідь:

1. Чи не дивина, що один у багатстві бідний, а інший у бідності багатий? Мовиться про багатство духовного світу, духовної культури, які неможливо замінити матеріальними цінностями. 2. Тоді я веселий, тоді я багатий, як буде серденько по волі гуляти! Свобода, воля людини - то вічні цінності, які замінять усі матеріальні блага. 3. Не поет, хто забуває про страшні народні рани, щоб собі на вільні руки золоті надить кайданні! Тільки той може зватися Поетом, який виражає думки і прагнення народу, а не той, який пише на замовлення багатів чи можновладців. 4. У мудреця багатство відіграє службові роль, а в дурня - панівну. Мудрець використає багатство на благо людства, а дурень буде весь час накопичувати його, навіть не усвідомлюючи для чого.