українська мова 6 клас

Вправа 258

Умова:

Прочитайте. Визначте відмінки іменників другої відміни, поясніть їхні закінчення. Які з них у формі орудного відмінка множини можуть мати паралельні форми?
1. Із панських прихвоснів-рабів ми людьми з прізвищами стали (Олександр Олесь). 2. Вітри видзвонюють крильми на зламі осені й зими (І. Складаний). 3. Ви чуєте пісню? То знов журавлі все небо ключами накрили (О. Лупій). 4. Чужі гріхи перед очима, а свої - за плечима (Народна творчість).
- Визначте у словах вивчені орфограми.
- Поясніть значення фразеологізмів: під крильми (крилами) матері; залазити з чобітьми (чоботами) вдушу; блудити манівцями. Складіть із фразеологізмами речення, запишіть їх.

 

ГДЗ відповідь:

Із панських прихвоснів-рабів (Р. в.) ми людьми з прізвищами (О. в.) стали. Вітри (Н. в.) видзвонюють крильми (О. в., крилами) на зламі осені й зими. Ви чуєте пісню? То знов журавлі (Н. в.) все небо (3. в.) ключами (О. в.) накрили. Чужі гріхи (Н. в.) перед очима (О. в.), а свої - за плечима (О. в.). Під крильми матері - під опікою, під захистом. Залазити з чобітьми в душу - грубо, безцеремонно втручатися в чиїсь справи, в особисте життя. Блудити манівцями - робити щось не так, як треба, неправильно.
Добре жилося малому під крильми матері, та вчитися самостійності потрібно змалку. Не треба лізти мені з чобітьми в душу, я сам у всьому розберуся. Довго ми блукали манівцями, та нарешті знайшли розв'язок задачі.