Глазова українська мова 6 клас гдз решебник

Вправа 422

Умова:

Прочитайте. Визначте числівники, що позначають цілі числа, дробові та збірні.
1. Ми ішли через поле двоє (В. Симоненко). 2. Сідай швидко на коня: ще сто миль махнем до дня! (С. Руданський). 3. Хто з нас перший ґедзя кинув? 1 я з запалом, та й ти огонь, Петровим! Тобі слово, ти - десятеро (Панас Мирний). 4. Всі зайці вовків бояться, йде один, а бачать — двадцять (І. Січовик). 5. Лісорубів тих у лісі налічив я двадцять вісім (М.Познанська). 6. Хоч запаси води на Землі величезні, на прісну воду припадає лише двайодна друга відсотка (П.Кравчук). 7. На частку України припадає п*ять і сім десятих відсотка площі Європи (Ф. Заставний).
- Визначте числівники прості, складні та складені.
- Визначте числівники у фразеологізмах: два чоботи - пара; сім п'ятниць на тиждень; тридцять срібняків; в сто очей дивитися. Розкрийте значення фразеологізмів. Опишіть графічну роботу Я. Гніздовського, уживаючи числівники.

 

ГДЗ відповідь:

Ми ішли через поле двоє (збірн., простий). Сідай швидко на коня: ще сто (цілий, простий) миль махнем до дня! Хто з нас перший ґедзя кинув? І я з запалом, та й ти огонь, Петрович! Тобі слово, ти - десятеро (збірн., простий). Всі зайці вовків бояться, йде один (цілий, простий), а бачать - двадцять (цілий, складний). Лісорубів тих у лісі налічив я двадцять вісім ( цілий, складений). Хоч запаси води на Землі величезні, на прісну воду припадає лише два і одна друга (дробовий, складений) відсотка. На частку України припадає п'ять і сім десятих (дробовий, складений) відсотка площі Європи.