домашня робота Глазова 6 клас українська мова

Вправа 78

Умова:

Виберіть із довідки слова, які відповідають поданим лексичним значенням. Які з цих слів донедавна вважалися неологізмами? Чи є вони ними сьогодні? Чому?
1. Усесвітня асоціація інформаційних компьютерных мереж, об'єднаних у єдину структуру. 2. Воїн-контрактник військового загону, який не бере участі у військових діях, а лише стежить за порядком та допомагає відновлювати господарство після війни. 3. Особа, яка користується послугами обчислювальної техніки для одержання інформації. 4. Портативний комп'ютер, зовнішні та внутрішні пристрої якого вмонтовані в одному корпусі у формі кейса вагою від двох до п'яти кілограмів.
Користувач. Ноутбук, Миротворець. Інтернет.
- Серед поданих слів визначте іншомовні. Назвіть у них вивчені орфограми.
- Які назви технічних пристроїв з'явилися в мові упродовж кількох останніх років? Які з них і сьогодні сприймаються як неологізми? Які стали загальновживаними?

 

ГДЗ відповідь:

Усесвітня асоціація інформаційних комп'ютерних мереж, об'єднаних у єдину структуру, - Інтернет. Воїн-контрактник військового загону, який не бере участі у військових діях, а лише стежить за порядком та допомагає відновлювати господарство після війни, - миротворець. Особа, яка користується послугами обчислювальної техніки для одержання інформації, - користувач. Портативний комп'ютер, зовнішні та внутрішні пристрої якого вмонтовані в одному корпусі у формі кейса вагою від двох до п'яти кілограмів, - ноутбук. Ці слова вже вийшли з групи неологізмів. Хоча вони ще не встигли увійти до сучасних словників іншомовних слів (видання таких словників не встигає за поширенням неологізмів), але всі ці слова перейшли до активної лексики.