ГДЗ Глазова українська мова 6 клас

Вправа 81

Умова:

Прочитайте уривки. Як кожен з авторів ставиться до інтер'єру, який вони змальовують? З чого стає зрозумілим їхнє ставлення?
І. Над дерев'яним столом висів портрет Шевченка, З простенької рами розгорнуто звисав рушник, наче гаптовані крилаякогось дивного білого птаха або величезного метелика,
У кутку стояла охайно підведена червоною глиною біла піч зі старанно підмальованим комином. Вона, наче огрядна молодиця, займала в хаті чимало місця.
Світлиця була гарна й затишна. Усе тут було красиве й правильне.
За М. Сарма-Соколовським
IІ. Хата була мала, стара і по кутках мокра. На покуті стояв заплаканий Микола Чудотворець, Рушник на святому старий, давно не праний.
На поколупаній грубі висів портрет Шевченка, Хазяйка хотіла помазати грубу, та замазала йому кожуха. Хазяїн тоді сварився й наказував не робити, чого не вміє,
Шевченко теж посмутнів і висів такий сумний і зажурений, ніби тільки що виплакався, У хаті непривітно й незатишно.
За Г. Косинкою
- З'ясуйте лексичні значення видлених слів за Тлумачним словничком.
- Визначте вжиті в описах художні засоби.
- Укажіть оцінні слова та речення. Поясніть їхню роль в описах.

 

ГДЗ відповідь:

Перший автор ставиться до описуваного інтер'єру і мешканців кімнати з повагою і доброзичливістю. Він пише: «Усе тут було красиве і правильне». Другий автор не любить кімнату, яку описує, йому не подобаються її мешканці. Автор пише: «У хаті непривітно й незатишно».
Комин - Димохід.
Груба - піч; яку використовують для опалювання приміщення. Перший текст. Епітети: простенька, гаптовані, дивний, білого, величезного, підмальований, червоною, огрядна, біла, гарна, затишна, красиве, правильне. Порівняння: наче гаптовані крила якогось дивного білого птаха; наче огрядна молодиця. Оцінні слова: охайно, старанно, огрядна. Другий текст. Епітети: мала, стара, мокра, заплаканого, старий, давно не праний, поколупана, сумний, зажурений. Порівняння: ніби тільки що виплакався. Уособлення: заплаканий Микола Чудотворець, Шевченко теж посмутнів і висів такий сумний і зажурений. Оцінні слова: непривітно, незатишно. Оцінні слова безпосередньо передають негативне чи позитивне ставлення автора до описуваного приміщення.