Підпишись та отримуй 12 балів!


українська мова Заболотний

Вправа 572

Умова:

I. Прочитайте текст. Визначте тематичні речення та ключові слова. Дайте відповідь на запитання, сформульоване в заголовку.
ЧОГО ЯБЛУКА СТАЛИ КИСЛІ?
Мишкові й Дмитрикові захотілося чужих яблук. Гарячого липневого дня вони перелізли через низький тин саду. Вилізли на гіллясту яблуню та й їдять. Яблука ще не доспіли, але хлопчикам вони здалися солодкими.
Коли це в сад непомітно прийшов сусід. Він побачив Мишка й Дмитрика та й каже: «А чого це ви ховаєтесь на розлогій яблуні? Злазьте, нарвіть великих яблук, сідайте і їжте на здоров'я».
Хлопчики запіарілися від сорому, позлазили з яблуні. Привіталися із садівником, нарвали яблук, посідали на зеленій траві та й їдять. Але ті яблука стали настільки кислі, що хлопчики аж очі позаплющували від оскоми (За В. Сухомлинським).
II. Виконайте завдання до тексту.
1. Знайдіть по три іменники, прикметники і займенники. Поясніть роль цих частин мови.
2. Виділені слова розберіть як частину мови (усно).
3. Утворіть і запишіть просту і складену форми ступенів порівняння двох при-кметників з тексту (на вибір).
4. Хто швидше знайде в тексті:
а) речення із чотирма однорідними членами;
б) прикметники-антоніми;
в) два речення, засобом зв'язку яких є займенник;
г) іменник, який уживаємо лише в однині? III. Поясніть, до яких видів мовленнєвої діяльності ви вдавалися, виконуючи вправу. Чи сподобався вам малюнок до тексту?

 

Відповідь ГДЗ українська мова:

II. 1. Яблук, саду, траві. Іменник. Означає предмети і явища. Чужих, розлогий, зелений. Прикметник виражає ознаку предмета. Вони, ті, він. Займенник вказує на особу, предмет. 2. Вони - займ., вони, особов., мн., Н.в., підмет. Яблук- імен., яблуко, неіст., за-гальн., мн., ср., Р.в., додаток. Зелений - прикм., зелений, якісн., повна ф., тв.., гр.., ж.p., М.в., означ. 3. Зеленій. Вищий ступінь: проста форма - зеленіша, складена форма - більш зелена. Найвищий ступінь: проста форма - найзеленіша, складена форма - найбільш зелена. Солодкими. Вищий ступінь: проста форма - солодші, складена форма - більш солодкий. Найвищий ступінь: проста форма -найсолодший, складена форма - найбільш солодкий. 4. а) привіталися із садівником, нарвали яблук, посідали на зеленій траві та й їдять; б) солодкі - кислі; в) Коли це в сад непомітно прийшов сусід. Він побачив Мишка й Дмитрика та й каже: «А чого це ви ховаєтесь на розлогій яблуні? Злазьте, нарвіть великих яблук, сідайте і їжте на здоров'я», г) здоров'я.
III. Морфологія.