Есе з теми: Абревіатури – це витвори часу
У спілкуванні ми часто користуємося різними скороченнями, що дає змогу «стискувати» мовлення. Це особливі слова. Мені здається, що їх створено із міркувань економії часу та паперу.
Із довгих і незручних багатослівних назв ми придумуємо зручні та короткі. Деякі з них, такі як: ЄС, США, ООН, СБУ, ЗАГС, МОН, УПА, ЛЄП, спортзал, сільмаг, рація, зарплата, автозаправка, так глибоко увійшли в мову, що сприймаються звичайно, як прості слова. Але ж це не прості слова, а складні. І скорочені за допомогою абревіації.
Абревіатури – явище порівняно нове. Виникли вони у ХХ столітті шляхом поєднання перших літер слів, або початкових складів кількох слів.
Мені цікаві абревіатури. Іноді їх цікаво розгадувати, особливо коли трапляються невідомі, ніколи раніше не зустрічалися в тексті.
Я думаю, що таке велике поширення абревіатур пов’язане із великим темпом життя, перегонами з часом; господарські, суспільні та політичні зміни; поява різноманітних політичних партій, організацій, утворення різних нових закладів праці й торгівлі, навчальних закладів, технічних термінів. Скорочення й абревіатури стають зручним засобом пропаганди й реклами. А також полегшують запам’ятовування довших назв.
Отже, абревіатура – це дуже цікаві витвори часу. Їх ще треба вивчати.
Додати коментар