Параграф 1 гдз 10 клас історія України Власов Кульчицький 2018

10 класісторія України ➠ Власов Кульчицький

 
Параграф 1

 

✔ 1. Установіть хронологічну послідовність подій:

Початок Першої світової війни → створення Головної української ради Створення загальної Загальної ради.



 2. Які країни претендували на українські землі напередодні та під час Першої світової війни?

Під час Першої світової війни на українські землі претендували – Німеччина, Австралійська імперія, Російська імперія, Румунія.



✔ 
3. Складіть речення, використавши поняття і терміни: Перша світова війна, Антанта, Четверний союз, анексія, Головна українська рада, Загальна українська рада, Союз визволення України.

Перша світова війна розпочалася 1 серпня (19 липня) 1914 р. Антанта і Четвертий Союз – це військо - політичні блоки, які воювали в роки Першої світової війни. В ході війни Російська імперія прагнула анексувати західноукраїнські землі.
Голова українська рада боролася за визволення України шляхом підтримки Австро-Угорщини. Лідером Загальної української ради був Кость Левицький.
Головною метою діяльності Союзу визволення України було відродження незалежної Української держави.



✔ 
4. Схарактеризуйте одним реченням історичних діячів у контексті подій доби Першої світової війни: К. Левицький, К. Трильовський, А. Жук, М. Галущинський.

Кость Левицький – український політичний діям, лідер Головної української ради.
Кирило Трильовський - це засновник Українських Січових Стрільців.
Андрій Жук - це один засновників Союзу визволення України.
Михайло Голущинський - в роки Першої світової війни очолював Легіон Українських Січових стрілців.



✔ 
5. Проілюструйте подані твердження конкретними фактами.

1) На момент початку Першої світової війни, українські землі перебували у складі Російської та Австро-Угорської імперії.
2) Німеччина прагнула завоювати Схід: Південь України.
3) Російська імперія планувала захопити землі Східної Галичини, Північної Буковини і Закарпаття. Австро - Угорщини прагнула приєднати Волинь і Поділля.



✔ 
6. Як поставилися до Першої світової війни різні організації й політичні угруповання українства підросійської та підавстрійської України (ГУР, СВУ, ТУП, УСДРП, колектив часопису "Украинская жизнь")? Чи слушне таке твердження: "Політична еліта українства розбилась на три основні табори у ставленні до війни"? Аргументуйте або спростуйте наведену думку. Визначте причини розбіжностей українських політичних сил щодо воєнних дій.

Ставлення вказаних організацій до війни було абсолютно різним: ГУР і СВУ закликали українців боротися з Російською імперією. ТУП, УСДРП - підтримували у війні Російську імперію.
В той же час рада ТУП прийняла ухвалу, дотримуватися нейтралітету у війні.
Теза «про три табори» дійсно має місце і право існувати. Адже політична еліта підтримувала і Російську, і Австро – Угорську імперії, і позиції нейтралітету. Та все одно панівною була ідея створення власної держави.
Розбіжності у поглядах в першу чергу пов'язана з географічним розташуванням політичної сили. Так, наприклад, ГУР, яка була створена на Західній Україні, прагнула відродження Україну за підтримки Австро-Угорщини. А партії Наддніпрянщини більше прагнули до автономії України у складі Російської імперії.



 
7. Відповіді (гдз) завдання 7 до параграфу 1 підручника історія України для 10 класу.
Прокоментуйте фрагмент історичного джерела. Про які реалії тогочасного становища українців ідеться?

Для України Перша світова війна носила братовбивчий характер. До російської і айстро-угорської армії були мобілізовані українські громадяни. Для Російської імперії було надзвичайно важливо завоювати західноукраїнські землі, бо це б розвивало такі зроблені, як:
- розширення кордонів;
- ліквідація центрів українського визвольного руху в Галичині, (саме Гомичина стала в цей час центром політичного життя Західної України);
- встановлення більш жорстокого контролю за поневольними народами.