Параграф 12 гдз 10 клас історія України Власов Кульчицький 2018

10 класісторія України ➠ Власов Кульчицький

 
Параграф 12

 

1. Установіть хронологічну послідовність подій.

Початок повстання проти гетьманського уряду проголошеного Директорією УНР → Проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР Переїзд Директорії УНР до Кам'янця - Подільська.

 

2. До якої межі просунулася Червона армія територією України на середину березня 1919 p.? Які території були підконтрольні Директорії в липні 1919 p.?

На середину березня 1919 р. Червона армія контролювала більшу частину території України - Лівобережну, Київщину, Черкащину, Катеринославщину.
В липні 1919 р. Директорія Контролювала Камя'нець - Подільськ і прилеглі до нього території.

 

3. Схарактеризуйте одним реченням історичних діячів відповідно до їхньої ролі в подіях Української революції в січні - липні 1919 р.: С. Петлюра, В. Винниченко, Є. Нетрушевич, С. Остапенко, О. Удовиченко, В. Антонов-Овсієнко, А. Денікін.

С Петлюра - лідер збройних сил Директорії.
В. Винниченко - голова Директорії.
Є. Петрушевич - представник від ЗУНР, який ввійшов до складу Директорі.
С. Остапенко - голова уряду УНР, після відставки В. Черняхівського.
О. Удовиченко - полковник армії УНР, керував захопленням м. Кам'янця.
В. Антонов - Овсієнко - керівник Української радянської армії.
А. Денікін - "білий" генерал, намагався повалити радянський режим.

 

4. Що спричинило події- про які йдеться в джерелі? Схарактеризуйте здобутки та прорахунки політики Директорії УНР протягом першої половини 1919 р.

23 січня 1919 р. відбулася перша сесія Трудового Конгресу. на ньому було присутньо 400 делегатів. Конгрес затвердив акт про створення единої соборної України, обговорювались питання внутрішньої і зовнішньої політики.
Прорахунки Директорії були перш за все в тому, що серед її лідерів не було едності в поглядах на певні питання. Зокрема зростало суперництво між С. Петлюрою і В. Винниченком. Ще одним з проразунків можна вважати розгул
отаманщини (влада на місцях належала отаманам, а не Директорії).
Соціальна політика Директорії теж не була послідовною. Уряд не приймав жодних рішучих заходів по вирішенню болючих для селян питань.

 

5. Прокоментуйте події (або явища), про які йдеться у фрагментах джерел.

1) В увивку йде мова про атоманщину, яка зародилася в УНР наприкінці 1918 р. під час антигетьманського повстання. Коли до армії масово долучались селянські повстанські загони. Нацвпливовіними атаманами були - Н. Григор'єв, Нестор Махно, атоман Зелений. Отамани на місцях встановлювали власні порядки, забороняли стройки. Інода вдавалися до Союзів з більшовиками.
2) В уривку йде мова про події другої війни радянської Росії з УНР.
3 січня 1919 р. армія Антонова - Овсієнка увійшла до Харкова. Більшовики просувалися швидкими темпами, до того ж, на їх бік перейшли атамами Григор'єв і Зелений, що значно погіршило ситуацію. Навесні 1919 р. радянську владу було встановлено на більшій частині України. Розуміючи небезпеку свого становища, Директорія вирішили реогранізувати Армію УНР. УГ очолив О. Удовиченко.

 

6. Доберіть 3-4 аргументи на підтвердження слушності думки, яка й стала назвою цього параграфа: «Директорія У HP: у вогні війни та політичного протиборства».

Правління Директорії характеризувалося складними політичними подіями для України.
Серед членів Директорії УНР не було згоди щодо питань зовнішньої політики, також кризу поглиблювали особисті суперечки між В. Винниченком і С. Петлюрою.
Важке становище використали більшовики, які огранізувати другу війну з УНР. Вже навесні 1919 р. більшовики зайняли більшу частину України.
Ці обставини змусили членів уряду намагатися налагодити контант з командуванням військ Антанти. Але вимоги Антанти були занадто високі, домовитися з ними не вдавалося.
Таким чином, назва цього параграфа "Директорія УНР: у вогні війни та політичного протиборства", дійсно дуже правдиво і яскраво розкриває всі особливості функціонування уряду Директорії.