Параграф 19 гдз 10 клас історія України Власов Кульчицький 2018

10 класісторія України ➠ Власов Кульчицький

 
Параграф 19

 

✔ 1. Установіть хронологічну послідовність подій:

Ухвалення РНК УСРР постанови про запровадження засад нової економічної політики ухвалення ВУЦВК та РНК УСРР постанови про українізацію ліквідація Української автокефальної православної церкви.

 

2. Складіть речення, використавши поняття та терміни:

Підприємства об'єднувалася в госпрозрахункові трести. Непманами називали нову буржуазію - опендарів, комісіонерів, маклерів, промисловців. У жовтні 1922 р. з'явилися забезпечені золотом баньківські білети - червінці. У квітні 123 р. ХІІ партійний з'їзд затвердив політику коренізації. Коренізація в Україні називалась українізацією. Всеукраїнська церковна рада наполягала на утверджений в Україні автокефальної, тобто незалежної від російського партіархату церкви.

 


3. Схарактеризуйте одним реченням історичних діячів залежно від їхньої ролі в подіях доби:

О. Шумський - народний комісар освіти УСРР, який опікувався українізацією.
М. Скрипник - народний комісар освіти УСРР, який опікувався українізацією.
В. Липківський - священник, митрополит УАПЦ.

 

4. Проаналізуйте інформацію. Зробіть висновок про те, кого мала намір «українізувати» радянська влада.

У квітні 1923 р. - ХІІ партійний з'їзд затвердив політику коренізації, як офіційну партійну лінію в Україні ця політика носила назву українізації. Уряд намагався переконати українців в тому, що радянська влада - не окупаційна, а діє в їх інтересах.
Українізація проводилась навіть за межами УСРР, в місцях де компактно проживали українці. Населення Кубані отримало змогу навчати дітей українською мовою. З 1923 по 1927 рр. кількість українців серед службовців державного апарату зросла з 35 до 54%.
Проте українізація не розглядалась її ініціаторами як самоціль. Цей процес від самого початку підпорядкувася більшовицьої партії - перебудові культури в Україні на засадах Марксизму. Українізація допускалася лише тією мірою, якою не суперечила інтересам та ідеологічним орієнтирам вищого державного й партійного керівництва.

 

5. Що передбачала нова економічна політика в УСРР 1921-1928 pp.?

Нова економічна політика в УСРР 1921-1928 рр. передбачала:
- об'єднання підприємств промисловості в госпрозрахункові трести;
- передачу малих підприємств в оренду організаціям і приватним осовам;
- оздоровлення грошового обігу.

 

6. Відповідь (гдз) завдання 6 до параграфу 19 підручника історія України для 10 класу. 
Прочитайте фрагмент джерела. У чому відмінність мети політики радянської ко-ренізації, як її витлумачували в Москві та Харкові? Чому плани М. Скрипника з українізації Донбасу були неприйнятними для центрального партійного керівництва? Які факти у статті характеризують тогочасну мовну ситуацію в шахтарських районах Донбасу?

Українізація була розпочата в рамках коренізації - політики залучення корінного населення республік і автономії СРСР до місцевого керівництва, а також їхнім мовам офіційного статусу. Українізація була обов'язковою для всіх державних службовців й містила в собі перний елемент примусовості. Для тих, хто не володів мовою були відкриті курси, які спочатку були безкоштовні. Заняття тривали 2 години. Після курсів складався іспит. Якщо службовець не складав іспит, то його звільняли з роботи.
Про мовну ситуацію в шахтарськиї районах Донбасу свідчать те, що робітники говорили ламаною українською мовою.