Параграф 2 гдз 10 клас історія України Власов Кульчицький 2018

10 класісторія України ➠ Власов Кульчицький

 
Параграф 2

 

✔ 1. Установіть хронологічну послідовність подій:

Галицька битва → Горлицький прорив Брусиловський прорив.



 2. Покажіть на карті зміни ліній фронту Першої світової війни на теренах України упродовж 1914-1917 pp. Установіть причиново-наслідкові зв'язки між воєнними подіями та зазначеними змінами.

Військові дії в роки Першої світової війни Росія вела на Південно – Західному і Північно – Західному фронтах. На 1915 р. Росії вдалося закріпитися в Галичині і Буковині. Внаслідок Горлицької контрнаступательної операції фронт сталібізувався по лінії Кам'нець - Подільськ - Тернопіль – Кременець – Дубно. У червні 1917 р. російські війська були повністю витіснені з Галичини і Буковини.



✔ 
3. Складіть речення, використавши поняття та терміни: окупація, російський окупаційний режим 1914-1916 pp., Галицьке генерал-губернаторство, депортація, біженство.

Внаслідок Галицької битви розпочалася окупація Сх. Галичини і Буковини російськими військами.
Російський окупаційний режим 1914-1916 рр. характеризувався переслідуваннями місцевої інтелігенції. Депортації були спрямовані на викоріння українського національного – дозвольного руху.
Галицьке генерал – губернаторство було утворено в складі 4-х губерній – Львовької, Перемишльської, Тернопільської та Чернівецької.
Біженство було спричинене злочинною діятельності влади.



✔ 
4. Схарактеризуйте одним реченням історичних діячів у контексті подій доби Першої світової війни: М. Грушевський, А. Шептицький, Г. Коссак, Г. Бобринський, О. Брусилов.

М. Грушевський – український історик, політик; був звинувачений в австрофільстві і висланий до Поволжя.
А. Шептицький – митрополит; вивезений до Суздаля, де пробув у в'язниці місцевого монастиря до 1917 р.
Г. Коссак – командир полку УСС; відзначився у ході боїв за г. Маківка.
Г. Бобринський – царський намісник Галицького генерал – губернаторства.
О. Брусилов – російський генерал; головногомандрував Південно – Західного фронту.



✔ 
5. Підтвердіть фактами або спростуйте слушність тверджень.

1) 29 квітня 1915 р. розпочалося бой за гору Маківка. Російські війська і Січові Стрільці прагнули оволодіти цією стратегічної висотою. Попри взяття Маківки, російське мандрування зазнало стратегічної поразки. Частини Українських Січових стрільців відзначились під час бою особливою мужністю і зіграли вирішальну роль у битві за Маківку.
2) У серпні – вересень 1916 р. відбулися бої за гору Лисоня. Бої стали складовою Брусиловського прориву. Січові стрільці утримували свої позиції ціною значних втрат. Російські війська обстрілювали українські позиції з артилерії. В ході бойових дій в оточення потрапив полк українських січових Стрільців. Ціною величезних втрат загони УСС прорвали оточення. В живих лишилося лише 17 старшин і 150 стрільців. Бої за гору Лисоня є яскравим прикладом військової мужності українських військових.



✔ 
6. Прокоментуйте події (або явища), про які йдеться у фрагментах джерел.

На західноукраїнських територіях царський уряд створив Голицьке генерал-губернаторства, яке очолив граф Г. Бобринський. Одразу ж в край почали запроваджувати політику русифікації. Було закрито всі українські установи, бібліотеки, школи. Почалося переслідування місцевої інтелігенції. Однією з жертв політики російського уряду став А. Шептицький, якого було депортовано до Суздаля, де у в'язниці він пробув до 1917 р.



✔ 
7. Відповіді (гдз) завдання 7 до параграфу 2 підручника історія України для 10 класу.
Підтвердіть фактами або спростуйте слушність наведеного твердження.

Населення західноукраїнських земель потерпало від злочинних дій російської та австрійської адміністрацій. Австрійською владою було створено мережу контраційних таборів, у яких ув'язнювали галичан і буковинців. Українців звинувачували у поразках айстро – угорської армії.
Російська влада вдавалася до політики русифікації, вчиняла обшуки. Грабувалися книгарні, музеї, банки. Активно Застосувалося політика депортації.