Параграф 20 гдз 10 клас історія України Власов Кульчицький 2018

10 класісторія України ➠ Власов Кульчицький

 
Параграф 20

 

✔ 1. Установіть хронологічну послідовність подій:

Будівництво Дніпрогесу "Шахтинський процес" початок стаханівського руху.

 

2. Покажіть на карті індустріальні новобудови в УСРР.

В Україні в роки індустріалізації споруждено 12 підприємств. Підприємства будувалися в Запоріжжі, Кривому Розі, Маріуполі, Краматорську, Харкові, Луганську, Макіївці, Дніпродзержинську, Дпінпропетровську й Алчевську.

 


3. Складіть речення, використавши поняття та терміни:

Соціалістична індустріалізація - комплекс заходів радянського керівництва, що мав на меті модернізацію промисловості.
Директивне планування - це програми розвитку народного господарства СРСР.
Перший п'ятирічний план було ухвалено в 1927 р.
Друга п'ятирічка тривала з 1933 по 1937 рр. Політика "ножиць цін" передбачала встановлення завищених цін на промислові товари й, занижених - на сільськогосподарську продукцію.
Взимку 1927-1928 рр. в СРСР спалахнула гостра хлібозаготівельна криза.
Командна економіка передбачала втручання держави в всі економічні питання.
У травні 1929 р. ЦК ВКП(б) ухвалив постанову "Про соціалістичне змагання".
Карткова система була поширена на основні види продовольчих і промислових товарів.
Стаханівський рух - масовий робічничий рух за підвищення продуктивності праці; засновник руху шахтар О. Стаханов, який за добу перевиконав норму в 14,5 разів.

 

4. Які твердження характеризують становище робітників у радянській Україні доби першої п'ятирічки?

Становище робітників у радянській Україні доби першої п'ятирічки характерізують наступні твердження:
- зростання торавного дефіциту внаслідок прийнятого державою курсу на форсування темпів розвитку важкої промисловості;
- перехід до карткової системи постачання робітників продовольством і товарами широкого вжитку;
- зростання чисельності робічничого класу за рахунок інших верст населення (селян, торговців, кустарів).

 

5. Складіть порівняльну таблицю.

Відмінне
Доба непу: Нова економічна політика означала відмову радянської влади від спроб створити економіку, яка була б позбавлена товарно-грошових відносин. держава гарантувала право на вільну торгівлю. Припинили існування примусові мобілізації робітників. Виробнича діяльність підприємств переводилася на госпрозрахунок. Держава здіснила роздержавлення малих підприємств.
Перша п'ятирічка: В роки першої п'ятирічки впроваджувалася політика "ножиць цін", тобто встановлення завищених цін на промислові товари й, занижених - на с/г продукцію. Це призвело до хлібозаготівельної кризи. Почала діяти командна економіка. Промисловість була поділена на групи "А" (виробництво засобів виробництва) і "Б" (Виробництво товарів народного споживання). Група "А" фінансувалася в першу чергу, а група "Б" за залишковим принципом. Взимку 1928-1929 рр. було запроваджено нормовану (карткову) систему продажу хліба. У травні 1929 р. ЦК ВКП(б) ухвалив постанову "Про соціалістичне змагання".
Спільне
Стимулювання розвитку промисловості. Державний контроль над підприємтсвами важкої промисловості. Джерелом фінансування індустріалізації було сільське господарство.

 

6. Відповідь (гдз) завдання 6 до параграфу 20 підручника історія України для 10 класу. 
Прокоментуйте події (або явища), про які йдеться у фрагменті джерела.

З 15 березня 1927 р. по 10 жовтня 1932 р. в м. Запоріжжя вібдувалася будівництво Дніпровської ГЕС. Дніпро ГЕС був одном з головних об'єктів ГОЕЛРО.
Робітників для будівництва наймали звідусіль. Найбільш затребуваними були висококваліфіковані робітники. Для підвищення кваліфікації робітників були створені вечірні школи.
Члени партії кандидати та комсомольці мали спеціальні привілегії.
Робітники жили скупчено в бараках, часто без питної води, довго працювали, не мали предметів першої необхідності. До 1928 р. побудували 5 селищ для будівників, а всього було побудовано 658 будинків, гуртожитків і бараків.
Будівники перебували на становищі в'язнів. На початку будівництва їх праця майже не була механізована.
У серпні 1927 р. на будівництві з'явилися перші екскаватори.
Дніпрогес - це унікальна гідроелектростанція, яка стала символом цілої епохи. Це не просто пам'ятник історії, втілення самовідданості та ентузіазму багальох робітників, а й шедевр інженерної думки, який і сьогодні вражає своєю величчю.


Можливо Вам буде цікаво, нове на сайті:

ГДЗ 10 клас англійська мова Буренко 2018 ГДЗ 10 клас англійська мова Кучма 2018 ГДЗ 10 клас англійська мова Калініна 2018 ГДЗ 10 клас англійська мова Морська 2018 ГДЗ 10 клас хімія Савчин 2018 ГДЗ 10 клас історія України Власов Кульчицький 2018 ГДЗ 11 клас історія України Власов Кульчицький 2019 ГДЗ 11 клас англійська мова Морська 11 рік 2019 ГДЗ 11 клас фізика Засєкіна Засєкін 2019 ГДЗ 11 клас хімія Савчин 2019 ГДЗ 11 клас історія України Гісем Мартинюк 2019 ГДЗ 11 клас англійська мова Буренко 2019