Параграф 29 гдз 10 клас історія України Власов Кульчицький 2018

10 класісторія України ➠ Власов Кульчицький
 
Параграф 29
 

 1. Установіть хронологічну послідовність подій:

Татарбунарське повстання в Південній Бессарабії → Віденський арбітраж → вибори до сейму Карпатської України → Проголошення незалежності карпатської України.

 

2. Покажіть на карті українські території у складі ЧСР та Румунії у міжвоєнний період. Установіть причиново-наслідкові зв'язки між територіальними змінами українських земель у складі ЧСР.

На основі рішень Сен-Жерменського мирного договору 1919 р. і Тріанонського мирного договору 1920 р. Закарпатська Україна ввійшла до складу Чехословаччини. У складі Румунії перебувала Буковина і Бессарабія.

 


3. Складіть речення, використавши поняття та терміни:

На Закарпатті з’явилося русинство, прихильники якого вважали, що населення Закарпаття сформувало окрему від українців націю. Мадяронами називали мешканців Закарпаття, які прагнули приєднання Закарпаття до Угорщини з наданням йому автономії.
«Карпатська Січ» - організація народів оборони на території Карпатської України.

 

4. Відповідь (гдз) завдання 4 до параграфу 29 підручника історія України для 10 класу. 
Підтвердіть фактами або спростуйте слушність тверджень, які стосуються Закарпаття.

1) В жовтні 1939 р. було утворено перший український автономний уряд. 26 жовтня 1939 р. прем’єр-міністром призначено А. Волошина. 15 березня 1939р. розпочалося перше засідання Сейму Карпатської України. Відбулося проголошення державної самостійності краю. Державною мовою встановлена українську. В той же день А. Волошина проголосили Президентом.
2) Закарпаття було індустріально занедбаним краєм. Частка промислової продукції не перевищувала 2%. За міжвоєнний період не з’явилося жодного нового великого підприємства. Уряд не фінансував регіон. В той же час уряд відібрав поміщицьку землю і продавав її селянам. Будувалися сучасні дороги й мости, електрифікувалися міста і села.
3) Політичне життя в Закарпатті було дуже активним. В виборах прийшло участь до 30 партій. Впливовою силою були українофіли - Українське національне об’єднання (УНО). Лідером українофілів був А. Волошин. Активно діяли комуністи. В 1930 р. було створено «Спілку працюючого селянства» Існувала політична течія мадяронів, які прагнули приєднання Закарпаття до Угорщини.
4) 11 жовтня 1938 р. празький уряд затвердив першу автономну адміністрацію на чолі з русофілом А. Бродієм. У Раді міністрів Підкарпатської Русі були представлені основні політичні партії, що належали до 2-х блоків русофільського й українського. А. Волошин сформував уряд менше з членів УНО.
5) Одне з прагнень Закарпаття було об’єднання з Україною. 21 січня 1919 р. в м. Хуст відбувся Всенародний конгрес всіх українців Угорщини, проголосив об’єднання Закарпаття з Україною. Але політичні обставини склалися інакше і Закарпаття було приєднане до Чехословаччини.

реклама

Рекомендую гдз (відповіді) для 10 класу

математика 10 клас Істер
математика Істер
10 клас
математика 10 клас Мерзляк
математика Мерзляк
10 клас
математика 10 клас Бевз
математика Бевз
10 клас
геометрія 10 клас Істер
геометрія Істер
10 клас
алгебра 10 клас Істер
алгебра Істер
10 клас
укр мова 10 клас Авраменко
укр мова Авраменко
10 клас
англ мова 10 клас Буренко
англ мова Буренко
10 клас
англ мова 10 клас Морська
англ мова Морська
10 клас
англ мова 10 клас Калініна
англ мова Калініна
10 клас
англ мова 10 клас Кучма
англ мова Кучма
10 клас
хімія 10 клас Савчин
хімія Савчин
10 клас