Параграф 29 гдз 10 клас історія України Власов Кульчицький 2018

10 класісторія України ➠ Власов Кульчицький

 
Параграф 29

 

 1. Установіть хронологічну послідовність подій:

Татарбунарське повстання в Південній Бессарабії → Віденський арбітраж → вибори до сейму Карпатської України → Проголошення незалежності карпатської України.

 

2. Покажіть на карті українські території у складі ЧСР та Румунії у міжвоєнний період. Установіть причиново-наслідкові зв'язки між територіальними змінами українських земель у складі ЧСР.

На основі рішень Сен-Жерменського мирного договору 1919 р. і Тріанонського мирного договору 1920 р. Закарпатська Україна ввійшла до складу Чехословаччини. У складі Румунії перебувала Буковина і Бессарабія.

 


3. Складіть речення, використавши поняття та терміни:

На Закарпатті з’явилося русинство, прихильники якого вважали, що населення Закарпаття сформувало окрему від українців націю. Мадяронами називали мешканців Закарпаття, які прагнули приєднання Закарпаття до Угорщини з наданням йому автономії.
«Карпатська Січ» - організація народів оборони на території Карпатської України.

 

4. Відповідь (гдз) завдання 4 до параграфу 29 підручника історія України для 10 класу. 
Підтвердіть фактами або спростуйте слушність тверджень, які стосуються Закарпаття.

1) В жовтні 1939 р. було утворено перший український автономний уряд. 26 жовтня 1939 р. прем’єр-міністром призначено А. Волошина. 15 березня 1939р. розпочалося перше засідання Сейму Карпатської України. Відбулося проголошення державної самостійності краю. Державною мовою встановлена українську. В той же день А. Волошина проголосили Президентом.
2) Закарпаття було індустріально занедбаним краєм. Частка промислової продукції не перевищувала 2%. За міжвоєнний період не з’явилося жодного нового великого підприємства. Уряд не фінансував регіон. В той же час уряд відібрав поміщицьку землю і продавав її селянам. Будувалися сучасні дороги й мости, електрифікувалися міста і села.
3) Політичне життя в Закарпатті було дуже активним. В виборах прийшло участь до 30 партій. Впливовою силою були українофіли - Українське національне об’єднання (УНО). Лідером українофілів був А. Волошин. Активно діяли комуністи. В 1930 р. було створено «Спілку працюючого селянства» Існувала політична течія мадяронів, які прагнули приєднання Закарпаття до Угорщини.
4) 11 жовтня 1938 р. празький уряд затвердив першу автономну адміністрацію на чолі з русофілом А. Бродієм. У Раді міністрів Підкарпатської Русі були представлені основні політичні партії, що належали до 2-х блоків русофільського й українського. А. Волошин сформував уряд менше з членів УНО.
5) Одне з прагнень Закарпаття було об’єднання з Україною. 21 січня 1919 р. в м. Хуст відбувся Всенародний конгрес всіх українців Угорщини, проголосив об’єднання Закарпаття з Україною. Але політичні обставини склалися інакше і Закарпаття було приєднане до Чехословаччини.