Параграф 32 гдз 10 клас історія України Власов Кульчицький 2018

10 класісторія України ➠ Власов Кульчицький

 
Параграф 32

 

 1. Установіть хронологічну послідовність подій:

Проголошення ОУН (б) Акта відновлення Української держави → Завершення окупації України німецькими військами захопленням м. Свердловська Ворошиловградської області Вбивство евреїв у Бабиному Яру в Києві.

 

2. Покажіть на карті адміністративно-територіальні утворення часів нацистського окупаційного режиму на території України. Визначте їхні особливості: географічне розташування, держави-окупанти тощо.

В роки Другої світової війни німцями на території України було створено:
- дистрикт "Галичина" (території Львівської, Дрогобицької, Станіславської, Тернопільської областей);
- губернаторство "Бессарабія" (р-ни Молдавської РСР і Ізмайльська обл. УРСР);
- губернаторство "Буковина" (р-ни Чернівецької області);
- губернаторство "Трансністрія" (Одеська, Вінницька, Миколаївська області);
- рейхскомісаріат "Україна" (більша частина територій України).

 


3. Складіть речення, використавши поняття і терміни:

Нацистський "Новий порядок" передбачав заборону вільного пересування, сурову систему реєстрації. Остаточна окупація України розпочалася 22 липня 1942 р. коли було захоплено м. Свердловськ Ворошиловградської області.
Окупаційний режим був скерований на масове винищення населення і на розграбування української землі.
Виявами колабораціонізму є співпраця з окупаційною владою, а саме несення служби в поліцейських, охоронних, військових формуваннях.
Становище військовополонених було складним; з початку війни німці розстрілювали військовополонених, а з 1942 р. почали використовувати їх на примусових роботах.
Остарбайтерами називали осіб, які були вивезені гітлерівцями на примумові роботи до Німеччини.
Антисемінізм проявлявся у ворожому ставленні до євреїв як до народу.
Геноцид євреїв, здійснюваний нацистами в роки Другої світової війни, називають Голокостом.
В концентраційних таборах утримувалися великі групи ув'язнених людей.
Звання "Праверник народів світу" мають ті, хто в роки Другої світової війни в окупованій нацистами Європі рятував євреїв від Голокосту.

 

4. Відповідь (гдз) завдання 4 до параграфу 32 підручника історія України для 10 класу. 
Проаналізуйте таблицю. Конкретизуйте й уточніть твердження про основні завдання нацистського окупаційного режиму в Україні.

Окупаційна політика в Україні здійснювалася згідно з планом "Ост", за яким Україна розглядалася як життєвий простір для німецького народу.
Опорою окупаційного режиму були каральні органи - гестапо, загони СС, поліція.
Виконуючи головні завдання плану "Ост", окупаційна влада здійснювала масовий терор проти українського населення, звільняючи території для німецьких колоністів. На території України нацисти створили 50 гетто та понад 180 концтаборів.
Для економічної експлуатації українських земель німецьке керівництво створило систему заготівельних органів, яка здійснювала облік і вилучення всієї с/г продукції. Для експлуатації селян було збережено колгоспну систему. Також для селян було введено багато податків і поборів. Торгівля була заборонена.
У серпні 1941 р. було введено загальну трудову повинність. Жителів України почали вивозити на примусові роботи до Німеччини. Всього за роки війни з України насильно було вивезено 2,4 млн. "остарбайтерів". Також до Німеччини вивозилося продовольство, обладнання, сировина, коштовності, чорноземи.
Таким чином, суть окупаційного режиму полягала в тому, щоб максимально використати економічний і людський потенціал України для покращення становища Німеччини.