Параграф 35 гдз 10 клас історія України Власов Кульчицький 2018

10 класісторія України ➠ Власов Кульчицький

 
Параграф 35

 

 1. Установіть хронологічну послідовність подій:

Депортація кримськотатарського народу з Криму до Середньої Азії Ялтинська (Кримська) конференція Підписання Акта про беззастережну капітуляцію Німеччини Капітуляція Японії.

 

2. Складіть речення, використавши поняття:

У 2014 р. Україні приєдналася до європейської традиції відзначати 8 травня як День пам'яті та примирення.
День перемоги над нацизмом щорічно відзначається 9 травня.
Маки пам'яті є символом пам'яті та примирення.

 


3. Схарактеризуйте одним реченням історичних діячів залежно від їхньої ролі в подіях Другої світової війни:

І. Багряний - український поет і письменник; в роки війни працював в українському націоналістичному підпіллі та брав участь у створенні УГВР.
К. Дерев'янко - радянський генерал, який від імені Радянського союзу підписав Акт капітуляції Японії.
О. Довженко - український кінорежисер, письменник, кінодраматург; в 1943 р. завершив роботу над рукописом "Україна в очні", яку писав у фронтових умовах.
І. Кожедуб - льотчик-винищувач, тричі Герой Радянського Союзу; у 120 повітряних боях збив 64 літаки противника.
В. Порик - учасник руху Опору у Франції в роки Другої світової війни, очолив підпільну організацію "Група радянських патріотів", створену у таборі примусової праці Бомон у м. Артуа.
О. Теліга - українська письменниця; в роки війни очолили Спілку українських письменників і редагувала тижневик "Литаври"; у лютому 1942 р. була заарештована гестапо і розстріляна у Бабиному Яру.
І. Сікорський - авіаконструктор, творець вертольотів; налагодив авіабудування багатомоторних літаків і вертольотів.
Амет-Хан-Султан - національний герой кримськотатарського народу; радянський льотчик-ас; збив 30 літаків противник; двічі Герой Радянського Союзу.

 

4. Конкретизуйте й уточніть загальні твердження про Другу світову війну.

1) 1 вересня 1939 р. Німеччина напала на Польщу. Західна Україна, яка перебувала у складі Польщі, була бомбардована літаками Люфтваффе.
2) 17 вересня 1939 р. Червона армія перетнула радянсько-польський кордон. Свою діяльність Радянський Союз називав "визвольним походом" Червоної армії на допомогу населенню Західної України і Західної Білорусії.
22 вересня 1939 р. у Брест-Литовську на честь успішного завершення польської кампанії відбувся парад радянських і німецьких військ.
3) 22 червня 1941 р. німецькі війська перетнули кордон СРСР. В цей день почалася німецько-радянська війні, яка стала найголовнішою частиною Другої світової війни. Напад Німеччини на СРСР анулював всі попередні домовленності.
4) Окупаційна політика Німеччини була спрямована на масове винищення населення, на розграбування української землі, насильницьку депортацію на примусові робои до Німеччини молоді. Все це передбачалося в генеральному плані "Ост", який було розроблено в 1940 р.
На окупованих землях німці встановлювали "новий порядок", який передбачав заборону вільного пересування, введення загальної трудової повинності, екстплуатацію місцевих ресурсів.
"Новий порядок" передбачав особливу расову політику, жертвами якої стали євреї, цигани, слов'янські народи. 29 і 30 вересня 1941 р. в урочищі Бабин ЧЯр німці ростріляли 34 тис. євреїв.
5) В роки Другої світової війни українці воювали у складі армії Великої Тританії, Канади (45 тис.), Польщі (120 тис.), СРСР (7 млн.), США (80 тис.), Фрнації (6 тис. осіб).
Через територію України простягілась лінія фронту.
6) Для України Друга світова нійна - національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і інколи мусили вбивати інших українців.
7) Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. На території України було знищено 714 тис. і селищ міського типу, понад 28 тис. сіл, 16,5 тис. промислових підприємств.
Чисельність населення УРСР скоротилася з 41 млн. 657 тис. осіб до 27 млн. 382 тис. осіб. Більшу частину скорочення - близько 9 млн. осіб - становлять вбиті. Частина людей, евакуйованих у східні регіони СРСР і вивезених до Німеччини, не повернулася на батьківщину.

 

5. Відповідь (гдз) завдання 5 до параграфу 35 підручника історія України для 10 класу. 
Прокоментуйте події (або явища), про які йдеться у джерелі.

Друга світова війна стала тяжким випробуванням для української культури.
Театри України відправляли на фронт концертні бригади, які несли воїнам українську пісню, танці, музику, надихаючи їх на боротьбу за свободу і незалежність Батьківщини.
Засобами сценічного мистецтва артисти України проводили дійову наочну агітаційно-масову роботу серед глядачів. Репертуар відображав глибокі патріотичні почуття людей, показував безмежний героїзм народу.
Значну роботу проводили артисти в тилових гарнізонах та госпіталях. Водночас театри посилили шефську роботу на заводах і фабиках, у колгоспах і радгоспах республіки.
Кіномитці України в 1942-1943 рр. створили ряд художніх фільмів про Другу світову війну. Широкого розвитку набуло хронікально-документальне кіо.
Великого патріотичного змісту, набували пісні. Концертні виступи фронтових ансамблів української пісні і танцю скращували бойові будні фронтовиків.